آخرین اخبار

27. شهريور 1395 - 20:05   |   کد مطلب: 32505
استاندار همدان گفت: این ظلم است به کسی که بخواهد برای توسعه شهر کار خیر انجام دهد، محاکمه و مورد بازخواست قرار گیرد که از کجا این مبلغ را برای کار خیر به دست آورده است؟

به گزارش آوای سیدجمال؛ به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان بنیاد نخبگان استان همدان در دانشگاه بوعلی اظهار کرد: امروز شاهد شروع عملیات اجرایی ساختمان بنیاد نخبگان استان هستیم و در این رابطه از پیگیری‌های مجدانه مسؤولان این بنیاد تشکر می‎کنم.

 

وی افزود: درست است که ساختمان بنیاد نخبگان کوچک است اما قرار است محلی برای ساماندهی و اجرای امور نخبگان استان باشد و کارکرد آن یعنی نخبه‌پروری بسیار حائز اهمیت است.

 

استاندار همدان ادامه داد: براساس میانگین روزانه یک نفر از نخبگان و متفکرانی که از کشور خارج شده‌اند با مساعدت و تلاش دولت تدبیر و امید به کشور بازمی‎گردند که این امر توجه این دولت را به نخبگان می‌رساند که با هدف ترویج علم و نخبگی در جامعه انجام می‌شود.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: فرد خیری برای ساخت ساختمان بنیاد نخبگان قول کمک و مساعدت مالی کرده است اما در همدان اگر کار خیری انجام می‌شود براساس تجربه مورد بازخواست قرار می‌گیرد به طوری که شهرداری درخواست مطالبات خانوادگی این خیر را داشته که باید پرداخت شود و او را تحت فشار قرار داده است.

 

وی با بیان اینکه البته بازخواست کار خیر را به همه مردم همدان تعمیم نمی‌دهیم، گفت: به نظر من این ظلم است به کسی که بخواهد برای توسعه شهر کار خیر انجام دهد محاکمه و مورد بازخواست قرار گیرد که از کجا این مبلغ را برای انجام کار خیر و ساخت و ساز به دست آورده و می‌خواهد هزینه کند؟

 

نیکبخت با بیان اینکه اگر هر خدمتی به جامعه نخبگان بکنیم هنر نکرده‌ایم بلکه وظیفه خود را انجام داده‌ایم، تصریح کرد: اگر در جامعه از فکر نخبگان استفاده شود آسیب‌های اجتماعی موجود کاهش می‌یابد و در حوزه اقتصادی استفاده از فکر آنها موجب رشد و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید وجود نخبه فرصت است نه تهدید، بیان کرد: اگر در گذشته برای یک کشور وجود گاز و نفت یک سرمایه ملی محسوب می‌شد اما امروز سرمایه واقعی فکر و نیروی انسانی و اجتماعی هر کشور است که تبلور این سرمایه در نخبگان ظهور و بروز می‌کند.

 

استاندار همدان در پایان ضمن قدردانی از رئیس دانشگاه بوعلی که همکاری خوبی در تامین ساختمان زمین بنیاد نخبگان داشته است، افزود: امیدواریم با آغاز ساخت ساختمان بنیاد نخبگان شاهد بهره‎برداری هر چه سریع‌تر این پروژه در همدان باشیم.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal