آخرین اخبار

24. ارديبهشت 1398 - 13:05   |   کد مطلب: 32524
سرپرست آموزش و پرورش اسدآباد جشن تکلیف را یک روز خاطرانگیز برای دانش آموزان خواند و گفت: امسال در اردیبهشت ماه با برپایی جشن تکلیف برای 700 دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی، آنان مکلف به خواندن نماز شدند.

به گزارش آوای سیدجمال، غلامرضا همایی لطیف در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان دختر و پسر در سطح شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: این جشن با هدف تعمیق باورهای دینی و به تکلیف رسیدن و مکلف شدن دانش آموزان دختر و پسر به ترتیب در سن 9 و 15 سالگی انجام میشود.

 

وی با بیان اینکه تشویق دانش آموزان به نماز با برپایی جشن تکلیف یکی از راهکارهای تربیت اسلامی دانست و افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به این امر پرداخته شده و تدکید شده است که در مدارس به خواندن نماز و قرآن اهمیت داده شود.

 

سرپرست آموزش و پرورش اسدآباد تصریح کرد: امسال در اردیبهشت ماه برای 700 دانش آموز دختر پایه سوم جشن تکلیف برگزار شد که از این تعداد برای  600 نفر به طور متمرکز در مسجد جامع شهر اسدآباد برگزار شد و مابقی در مدارس انجام شد.

 

وی ادامه داد: امسال جشن تکلیف دانش اموزان دختر همزمان با ماه مبارک رمضان بود که می‌توان از آنان به عنوان باران فرشته های بروری زمین یاد کرد.

 

همایی لطیف گفت: در این جشن امام جمعه اسدآباد برای دانش اموزان سخنرانی کرد و البته دانش آموزان دو رکعت نماز شکر هم به امامت وی اقامه کردند.

 

وی جشن تکلیف را یک روز خاطرانگیز برای دانش آموزان خواند و افزود: با برپایی این جشن دانش آموزان باید بدانند خداوند واجباتی را برای آنها تکلیف کرده است.

 

سرپرست آموزش و پرورش اسدآباد تصریح کرد: بعداز برپایی این جشن در مدارس نماز جماعت برگزار میشود که در این زمینه ازحضور روحانیون و مربیان پرورشی و یا معلمان برای امام جماعت استفاده میشود.

 

انتهای پیام/ن

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal