آخرین اخبار

28. ارديبهشت 1398 - 9:42   |   کد مطلب: 32531
بر اساس اعلام اختصاص مبلغی برای جبران خسارت بخش‌های کشاورزی خسارت‌دیده ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ از سوی هیأت وزیران، باید دید که سهم اسدآباد از این میزان برای جبران خسارت کجاست؟ آیا این میزان خسارت اعلام شده از سوی جهاد کشاورزی محقق می شود؟

به گزارش آوای سیدجمال، دقایقی پیش هیأت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور، با اختصاص مبلغ ۲۶ هزار و ۹۱۰ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال به صورت هزینه‌ای برای جبران خسارت بخش‌های کشاورزی خسارت‌دیده ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ در استان‌های کشور موافقت کرد.

 

استان همدان و به تبع شهرستان اسدآباد از استان و شهرستان هایی است که بارش های سنگین و سیلاب خسارت زیادی را به بخش های مختلف کشاورزی وارد کرد.

 

رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد در گفتگو با خبرنگار نافع؛ در این زمینه گفت: بیش از 140 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف کشاورزی اسدآباد وارد شده است که این میزان را ما به استان اعلام کرده ایم.

 

سقراط بیرنگ افزو: بخشهای خسارت دیده ناشی از سیلاب شامل باغات، زارعت، دامی، طیور، راههای بین مزارع، چاههای کشاورزی است.

 

وی افزود: از وزارت کشاورزی سامانه سجاد طراحی شده است که نام افرادی که دچار خسارت شده اند، در این سامانه ثبت و در نهایت پرونده ای تشکیل شود و در نهایت در استانداری برای تأمین خسارت انها ثبت شود.

 

رئیس جهاد کشاورزی اسدآباد افزود: شماره حسابی از سوی کشاورزان و دامداران خسارت دیده  دریات شده که به حساب آنها واریز شود.

 

وی افزود: اگرچه هنوز مبلغی اعلام نشده و قطعا" استان همدان جزء چهارمین استان خسارت دیده ناشی از سیل است که در اولویتها قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal