آخرین اخبار

11. تير 1398 - 14:50   |   کد مطلب: 32826
مدیر اداره بهزیستی و توانبخشی شهرستان اسدآباد از گسترش و توسعه طرح های توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی در این شهرستان به عنوان یکی از برنامه های آینده این اداره یاد کرد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، اکبر احمدی منش در بازدید از طرح اشتغال خانگی واحد سنتی پرورش طیور یکی از زنان معلول جسمی حرکتی تحت پوشش بهزیستی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: این طرح توسط یکی از معلولان جسمی حرکتی با همکاری و مشارکت کارشناس مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان در سال رونق تولید در روستای گذرکجین به تازگی راه اندازی شده و در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه این گونه برنامه ها تحت حمایت کامل اداره بهزیستی شهرستان قرار دارد، تصریح کرد: هدف از اجرای این برنامه کمک به زنان آسیب دیده اجتماعی از جمله زنان خشونت دیده و بد سرپرست بوده که قرار است این برنامه طی سالهای آینده گسترش یافته و مراجعان بیشتری را شامل شود. 

توانخواه این طرح نیز در ادامه با اشاره به اینکه در این واحد پرورش طیورسنتی در حال حاضر اقدام به پرورش 120 عدد بوقلمون، 125 عدد مرغ تخم گذار و 60 عدد مرغابی کرده است، گفت: پرورش هر دوره بوقلمون حدود 6 ماه طول می‌کشد و هر بوقلمون در پایان 6 ماه در صورت تغذیه مناسب بین 10 تا 12 کیلوگرم وزن می‌گیرد. 

سکینه شکری، گرانی و تهیه خوراک طیور را از مشکلات موجود در بحث پرورش طیور عنوان کرد و یادآور شد: در صورت همکاری اداره بهزیستی در پرداخت تسهیلات می‌تواند ظرفیت تولید و اشتغال این طرح را افزايش داده و به گسترش این طرح و تبدیل آن از واحد سنتی به واحد پرورش طیور صنعتی اقدام کند.
انتهای پیام

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal