آخرین اخبار

20. تير 1398 - 8:00   |   کد مطلب: 32876
گفت‌وگو با سعیده حیدری‌کیا تکوندوکار محجبه اسدآبادی:
شاگردان کم سن و سالم در خصوص حجاب چادرم سئوال می کنند/آرامش را با حجاب تجربه کردم
تکوندوکار محجبه اسدآبادی با بیان اینکه بخاطر چادر و نوع حجابم آرامش دارم و بارها این آرامش را تجربه کرده ام، گفت: گاها " برای این نوع حجابم در محیط کار زیر سؤال بوده ام و شاگردانم می‌گویند چرا شما مانند دیگر مربی‌ها شیک پوش و مانتو نیستید، ترجیح دادم با اعتقاد وعقیده ام زندگی کنم.

به گزارش آوای سیدجمال، سعیده حیدری‌کیا که دارای مقام کشوری در رشته تکواندو است، در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه بنده در خانواده ای مذهبی با اعتقاد به پوشش چادر بزرگ شده ام، اظهار کرد: از زمان تحصیل در دوره راهنمایی چادر را به عنوان حجاب انتخاب کردم که البته در ابتدا این نوع حجابم از سوی مدرسه اجباری بود اما کم کم با آن خو گرفتم و نتوانستم بعداز تحصیل آن را کنار بگذارم.

 

وی با بیان اینکه امروز پوشش چادر اختیاری است و نمی شود کسی را مجبور به این پوشش کرد، گفت: البته برای تشویق افراد به سمت داشتن حجاب میتوان راه‌های اثرگذاری را انجام داد و نمونه آن باید از مدارس و با برنامه های آموزش و پرورش ما شکل بگیرد.

 

تکوندوکار محجبه اسدآبادی با اشاره به اینکه حجاب ریشه قرآنی و اسلامی دارد و میتوان گفت با آن آرامشی خاص به فرد محجبه می دهد، اذعان داشت: بنده به شخصه با این نوع حجاب آرامش دارم و بارها این آرامش را تجربه کرده ام؛ به طوری که گاها در مجلسی و یا جایی با مانتو هستم احساس ناخوشایندی دارم و حس می‌کنم چیزی برتن ندارم و همه نگاهها بر من بد است.

 

وی با بیان اینکه با چادر به عنوان حجاب برتر عیبها پوشیده است و حیاء زن بهتر حفظ می شود، تصریح کرد: بنده در مسابقات و در حین آموزش به شاگردانم هم حجاب را با پوشش مغنه حفظ کرده ام  و گاها " برای این نوع حجابم در محیط کار زیر سؤال بوده ام و شاگردانم می‌گویند چرا شما مانند دیگر مربی‌ها شیک پوش و مانتو نیستید و در این محیط که مردی نیست مغنه بر سر دارید؟! و بنده درپاسخ می‌گفتم که هرکس به دین خود است و با عقیده خودش زندگی میکند.

 

حیدری‌کیا با اشاره به اینکه در گروه‌های سنی مختلف شاگرد دارد، گفت: گاها " برخی از شاگردانم با پوشش نامناسبی وارد سالن می‌شدند، ایراد می‌گرفتم  و با برخی از مادران آنها در میان می‌گذاشتم که متأسفانه با برخورد ناخوشایند مادران مواجه شدم و می‌گفتند که ما دخترمان را برای ورزش اینجا فرستاده ایم نه کلاس درس وتربیت و حجاب؛ و اینگونه است که زبانمان از اعتراض نسبت به این امر کوتاه است چرا که برخی والدین خود نیز نسبت بی بدحجابی فرزنانشان بی اعتنا هستند.

 

وی به حجاب مردم شهر اسدآباد هم اشاره کرد و گفت: در گذشته تاکنون مردم این شهر چادری بوده اند ولی چند وقتی است که متأسفانه با ورود افراد بی حجاب  و گاها با مانتوهای نامناسب چهره شهر خراب شده است که می‌طلبد مسئولان بیشتر نسبت به فرهنگ سازی اقدام کنند.

 

تکوندوکار محجبه اسدآبادی افزود بنده تنها یک ساعت و نیم با شاگردانم در ارتباط هستم و بیشتر مسئله حجاب آنان و روش تربیتی آنان به خانواده ها و حتی آموزش و پرورش برمی‌گردد که باید فرهنگ سازی شود.

انتهای پیام/ن

 

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal