آخرین اخبار

28. تير 1398 - 14:05   |   کد مطلب: 32924
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: برآورد اولیه برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان کشور ۱۲۵ هزار میلیارد ریال است که البته با احتساب افزایش اخیر قیمت ها این میزان افزایش هم یافته است.

به گزارش آوای سیدجمال، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در اختتامیه همایش تجلیل از خیرین و نیکوکاران برگزیده بهزیستی کشور در مشهد افزود: امسال ۱۱ هزار میلیارد ریال از این میزان اختصاص یافته است اما تا تامین کامل اعتبار مورد نیاز راه زیادی داریم.

 

وی ادامه داد: پارسال هشت هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال از سوی خیرین به حساب بهزیستی واریز شده است که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۱۸ درصد رشد دارد و امسال نیز پیش بینی می شود میزان کمک خیرین به این سازمان به ۱۱ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بی تردید نیازمند کمک خیرین برای حل مشکلات معلولان هستیم و امروز در وزارت تعاون، سازمان بهزیستی و سازمانهای حمایتی گوش شنوا برای شنیدن وجود دارد و وظیفه ما برداشتن سنگ از پیش پای خیرین و کمک به آنها برای انجام کار خیر است.

 

شریعتمداری با بیان اینکه از ابتدای فعالیت سازمان بهزیستی تا کنون ۱۱۰ هزار واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی تحویل شده است افزود: از این تعداد ۷۵ هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید به مددجویان بهزیستی تحویل شده است.

 

وی ادامه داد: ۲۰ هزار مستمری بگیر بهزیستی هم شناسایی شده اند که امکان ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی را نداشتند و اخیراً امکان لازم فراهم شد تا این شمار نیز یارانه نقدی خود را دریافت کنند.

 

او اضافه کرد: امروز برای یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی با رعایت بعد خانوار مستمری ماهیانه واریز می شود که تا پیش از این صرفاً برای فرد معلول این خانوارها واریز می شد.

 

همایش دو روزه تجلیل از خیرین و نیکوکاران بهزیستی کشور از روز ۲۶ تیر ماه در مشهد آغاز شد و امروز با تجلیل از ۳۰۰ خیر برگزیده کشور به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal