آخرین اخبار

16. آبان 1395 - 8:12   |   کد مطلب: 33106
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه علوم پزشکی باید با نگاه تخصصی به این رشته انجام شود.

به گزارش آوای سیدجمال؛ به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز نخستین نشست منطقه‌ای انجمن‌های علمی دانشجویی منطقه غرب (زاگرس) کشور با حضور دانشگاه‎ها و دانشکده‌های همدان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و اسدآباد برگزار شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با خیر مقدم به شرکت‎کنندگان، مهمانان و مسوولان اظهار کرد: این گردهمایی می‎تواند در ادامه مسیر و اهداف دانشگاه‎های غرب کشور موثر باشد.

 

سیدحبیب‎الله موسوی‎بهار‎ با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی گفت: وضعیت جهان به گونه‌ای است که توجه به اقتصاد مقاومتی و محدودیت منابع مختلف اهمیت دارد و کشورهای بی‌توجه به این مقوله برای تامین نیازهای آیندگان با مشکل مواجه می‌شوند.

 

وی با اشاره به نگاه حرفه‎ای دانشگاهیان برای تحقق و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی افزود: وظیفه افراد، توجه به ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی است و نگاه تخصصی هر حوزه به این موضوع موجب مقاوم شدن جامعه و شکننده نبودن کشور خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی در دانشگاه علوم پزشکی باید با نگاه تخصصی به این رشته انجام شود.

 

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود همانگونه که ما برای بهبود وضعیت سلامت جامعه تلاش می‌کنیم افرادی دیگر در حوزه‎های مختلف برای بهبود شرایط کشور در رشته‎های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و... تلاش کنند؛ گفت: صیانت از مسائل فرهنگی وظیفه همگان است.

 

موسوی‎بهار گفت: با هدایت اساتید می‌توان کارهای بیشتری در حوزه دانشجویی انجام داد زیرا در دانشگاه علوم پزشکی ایده‎های بیشتری وجود دارد که می‌تواند به علم و فناوری تبدیل شود.

 

وی با اشاره به سابقه بیش از 20 ساله خود در رشته تخصصی خود در حوزه پزشکی، بهره‎گیری از فرصت‎ها و تبدیل و پرورش ایده‎ها برای رفع نیازمندی‎ها را راهگشای بسیاری از مشکلات دانست.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از حمایت همه‌جانبه دانشگاه از انجمن‎های علمی دانشجویی برای تحرک صنایع خبر داد و گفت: تعامل دانشجویان با دیگر دانشجویان دانشگاه بوعلی، صنعتی و آزاد بسیار با اهمیت است تا قطار ریل‎گذاری شده علمی دانشگاه به خوبی حرکت کند.  

 

وی با اشاره به استقرار قطب غرب کشور از دی ماه امسال در همدان ابراز امیدواری کرد با این اتفاق، شاهد رشد علمی و درخشش هر چه بیشتر دانشگاه باشیم.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد دبیرخانه انجمن‎های علمی دانشگاه از حمایت‎های وزارتی برای تدوین قوانین و مقررات و راه‌اندازی انجمن‌های علمی دانشجویی قدردانی کرد.

 

ابراهیم جلیلی پرهیز از فعالیت‌های سلیقه‌ای و همسویی دانشگاه‎ها برای اهداف والای علمی را ضروری خواند و گفت: باید مرزهای علم را شکافته و برای توسعه علمی کشور تلاش شود.

 

وی با اشاره به قدمت بالای کشور در عرصه علمی گفت: بسیاری از مشکلات فعلی می‌توان جرقه‎ای در ذهن دانشجویان ایجاد کند و آنان برای رفع مساله تلاش کنند.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه زمینه دانش و علم برای رشد و تعالی دانشگاه‎ها در دولت یازدهم مورد توجه بود اظهار کرد: اساتید باید با تجربیات خود را به دانشجویان منتقل کند که امید می‎رود دانشجویان انجمن‌های علمی در این زمینه پیشگام باشند.

 

وی اضافه کرد: اگر هر دانشجو اثری ماندگار بعد از فارغ‎التحصیلی به جای بگذارد دارای اثرات ارزشمندی در آینده دانشگاه علوم پزشکی همدان و سربلندی کشور در جهان دارد.

 

جلیلی تلاش برای جذب دانشجویان ضروری دانست و افزود: دانشگاه از ایجاد انجمن‎های علمی استقبال می‌کند به طوری که از سال گذشته چهار انجمن علمی در دانشگاه تشکیل شد و 6 انجمن نیز درخواست انجمن علمی کرده است.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal
نقشه ماهواره ای اسدآباد