آخرین اخبار

23. فروردين 1397 - 10:11   |   کد مطلب: 33109
مدیر اداره منابع آب شهرستان اسدآباد خبر داد
شناسایی 65 حلقه چاه غیرمجاز و فاقد پروانه در اسدآباد
مدیر اداره منابع آب شهرستان اسدآباد با بیان اینکه تاکنون ۲۰۵ حلقه چاه‌ غیرمجاز پر شده است، گفت: در حال حاضر ۶۵ حلقه چاه غیرمجاز و فاقد پروانه وجود دارد که ۴۵ حلقه فاقد پروانه و ۲۰ حلقه غیرمجاز هستند و دارای حکم انسداد است.

به گزارش آوای سیدجمال؛ حیدر ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته در زمینه جلوگیری از مصرف آب، اظهار کرد: پارسال 8 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان مسدود شد که موجب صرفه جویی 980 هزار متر مکعب آب شده است.

 

وی با بیان اینکه پارسال ۷۴ مورد کنتور هوشمند حجمی نصب شده است، افزود: البته تعداد ۱۲۵ مورد پرونده معرفی شده بود.

 

* 10.6مترمکعب صرفه جویی در سال شده است

مدیر اداره منابع آب شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: تاکنون از طریق تامین کنتور ۱۰/۶ میلیون متر مکعب در سال صرفه جویی کلی انجام شده است.

 

وی گفت: در سال گذشته برای ۴۲ مورد برای چاه مجاز که دارای اضافه برداشت می باشند و کنتور نصب نکردند،  از طریق دادگاه اعمال قانون انجام شده است.

 

*577 کنتور هوشمند حجمی نصب شده است

ترابی با بیان اینکه میزان جلوگیری از اضافه برداشت بر اساس نصب کنتور و شارژ برای حدود ۲۵ حلقه انجام شده است، افزود: از سال ۹۱ تا کنون کنتور نصب شده به ۵۷۷ دستگاه رسیده است.

 

*انسداد 205 حلقه چاه غیر مجاز در اسدآباد

وی با بیان اینکه  تاکنون ۲۰۵ حلقه چاه‌های غیر مجاز پر شده است، افزود: در حال حاضر ۶۵ حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه وجود دارد  که ۴۵ حلقه فاقد پروانه و ۲۰ حلقه  غیر مجاز هستند و دارای حکم انسداد است.

 

*تنها مجوز برداشت 25مترمکعب برای چاه‌ها

مدیر اداره منابع آب شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: از ۴۵ حلقه چاه فاقد پروانه ۱۲ حلقه در حال صدور مجوز است که برابر قانون برای آن میزان برداشت ۲۵  متر مکعب صادر میشود و مابقی چاه‌ها نیز در دست بررسی هستند که یا مجوز صادر ‌شود یا باید انسداد پیدا کنند.

 

*سامانه 3151 آماده شنیدن اعلام هرگونه تخلف منابع آبی

وی از انجام نظارت و بازرسی اکیپ گشت کنتور هوشمند و حجمی و  رودخانه در دو روز در هفته خبر داد و افزود: سامانه گویا اطلاع رسانی به شماره ۳۱۵۱ جهت اعلام هرگونه تخلف منابع آبی در سطوح استان و شهرستان فعال می باشد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد