آخرین اخبار

20. آبان 1395 - 16:04   |   کد مطلب: 33172
استاندار همدان گفت: هنوز سرمایه‎گذار برای سرمایه‎گذاری در استان وحشت دارد چراکه هستند افرادی که گاهی بپرسند سرمایه‎گذار برای چه آمده؟ چه نقشی دارد؟ و چه می‎خواهد بکند؟

به گزارش آوای سیدجمال؛ به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت عصر امروز در همایش «نقش رونق اقتصادی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» در استان همدان اظهار کرد هر آسیبی و هر مفسده‎ای می‎تواند ریشه در نداری، بیکاری و فقر داشته باشد، اظهار کرد.

 

وی با بیان اینکه دولت بدون توجه به بخش خصوصی اگر پولی به دست آورد مفسده ایجاد می‎شود و رونق ایجاد نمی‏‎شود، افزود: دین می‎گوید در پی نداری و فقر؛ مفسده می‎آید.

 

استاندار همدان با تاکید بر اینکه فقر مفسده ایجاد می‌کند، ادامه داد: باید با اشتغال‌زایی شرایطی مهیا شود که فرد بی‎منت شغل پیدا کند و به کشور خدمت کند.

 

نیکبخت با اشاره به اینکه با هیچ شرایطی دولت‎ها نمی‏‎توانند شغل پایدار را مهیا کنند مگر احترام گذاشتن و مهیا کردن زمینه برای بخش خصوصی، تاکید کرد: بخش خصوصی باید به میدان بیاید.

 

وی با بیان اینکه بخش خصوصی زمانی به میدان می‌آید که ببیند همه دستگاه‎ها و مسوولان خدمتگزار هستند و پشتیبانی می‎کنند، افزود: سرمایه‎گذار، زمانی سرمایه‎گذاری می‎کند که نپرسیم از کجا آوردی؟ هدفت چیست؟

 

استاندار همدان با بیان اینکه نباید به سرمایه‌گذار وعده داد و بعد او را رها کرد، افزود: سرمایه‌گذاری که کارخانه ایجاد کرده عایدی کمتری نسبت به فردی که پول خود را در بانک می‎گذارد کسب می‎کند.

 

نیکبخت با بیان اینکه دولت باید شرایط را مهیا، هماهنگ و بسترسازی کند، افزود: در استان همدان ماهانه بین 800 تا یک‎هزار شغل جدید براساس آمار تامین اجتماعی ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه آمار اشتغال ایجاد شده در استان در سایت‎ها وجود دارد و حتی گفته شده که راستی‎آزمایی هم کنید، افزود: امروز نرخ بیکاری استان همدان اعلام شد و نسبت به تابستان سال گذشته نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و جزو سه استان اول کشور شده‎ایم.

 

استاندار همدان با بیان اینکه اولین استان آذربایجان غربی، دومین استان مرکزی و سومین استان همدان است، افزود: در رابطه با اشتغال قوه قضاییه همکاری خوبی دارد.

 

وی ادامه داد: دیروز در معارفه فرماندار اسدآباد نماینده این شهر در مجلس دو سرمایه‎گذار معرفی کرد که پس از شنیدن شرایط استان استقبال کردند.

 

نیکبخت با بیان اینکه این وحدت و همدلی می‎تواند اثرگذار باشد، افزود: هنوز سرمایه‎گذار برای سرمایه‎گذاری در استان وحشت دارد چراکه هستند افرادی که گاهی بپرسند سرمایه‎گذار برای چه آمده؟ چه نقشی دارد؟ و چه می‎خواهد بکند؟

 

استاندار همدان با اشاره به اینکه شاید این سوال مطرح شود که چرا استان اول در ایجاد اشتغال نیستیم و جزو سه استان اول هستیم؟ افزود: تا آبان سال 92 در استان 21 هزار شاغل از کار بیکار شده بودند و این خسران باید جبران می‏‎شد.

 

وی با بیان اینکه اکنون قراردادهای بزرگ نفتی بسته می‏‎شود، افزود: بانک‎های بزرگی که آمریکا در آنها سهام دارد اجازه معامله با ایران را ندارند.

 

نیکبخت با بیان اینکه در برجام شرایطی مهیا شد که باید از آن استفاده کرد، تاکید کرد: رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی را اجرا و عمل کنید.

 

وی ادامه داد: روز گذشته در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام شد که بیش از 70 درصد شاخص‎های اقتصاد مقاومتی در استان همدان به اجرا در آمده است.

 

استاندار همدان در ادامه به آسیب قاچاق در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه 15 میلیارد قاچاق 1.5 میلیون شغل از بین می‌برد، افزود: هدف‌گذاری دولت سالانه یک میلیون شغل در کشور است اما قاچاق 1.5 میلیون شغل را از بین می‌برد.

 

نیکبخت در پایان از همکاری دستگاه قضایی استان در راستای ایجاد اشتغال ابراز رضایت کرد و افزود: امیدوارم با شرایطی که امروز کشور دارد در آینده نه چندان دور شاهد رونق کسب و کار باشیم.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal