آخرین اخبار

21. مرداد 1398 - 19:47   |   کد مطلب: 33203
رئیس واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: اهدای اعضای بدن جوان ۲۲ ساله ساکن شهرستان بهار به سه بیمار نیازمند ، زندگی دوباره بخشید.

به گزارش آوای سیدجمال،به نقل از  نافع، دکتر مجید حمیدی  در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مرحوم محمد ملکی جوان ۲۲ ساله چند روز گذشته بر اثر تصادف دچار ضایعه مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده کلیه ها و کبد این مرحوم به افراد نیازمند اهدا شد.

 

 

وی افزود: خانواده مرحوم ملکی که از اهالی شهر بهار هستند با سخاوت و گذشت اعضای بدن فرزند خود را اهدا کردند و با این حرکت خیرخواهانه به سه بیمار نیازمند عضو زندگی دوباره بخشیدند.

 

رئیس واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اضافه کرد: افراد زیادی در کشور از جمله کودکان و والدین آنها با تحمل سختی و مشکلات بسیار در نوبت پیوند اعضا هستند که با فرهنگ سازی و مشارکت خانواده افراد مرگ مغزی می توان بخش بزرگی از مشکلات را برطرف کرد.

 

دکتر حمیدی تاکید کرد: اهدای عضو افراد مرگ مغزی تنها یک اقدام انسانه دوستانه و خداپسندانه بوده و هیچگونه هزینه ای به خانواده اهدا کننده پرداخت نمی شود.
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal