آخرین اخبار

23. مرداد 1398 - 21:28   |   کد مطلب: 33224
مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری گفت: سریال بانوی سردار از امشب از شبکه استانی جهانبین و بعد از آن از شبکه سوم سیما به روی آنتن می‌رود.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، یوسف افشارنیا بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولید سریال فاخر تاریخی« بانوی سردار» که روایت گوشه‌ای از افتخارآفرینی سردار «بی بی مریم بختیاری» در مبارزه با استعمار انگلیس و استبداد رضاخانی است پس از تأکید مقام معظم رهبری و با دستور رئیس رسانه ملی، در دستور کار صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری قرارگرفت و فرآیند ساخت آن با عنایت خداوند متعال هم اکنون به اتمام رسیده و آماده پخش شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سردار بی‌بی‌مریم بختیاری از مفاخر بزرگ ایران در تاریخ است و در منطقه مرکزی ایران خصوصاً قوم بختیاری زبانزد همه بوده است، گفت: شبکه استانی سیمای جهانبین به منظور آشنایی با زندگی سیاسی و اجتماعی این بانوی مبارز، ظلم ستیز، آزادی‌خواه و فهیم و ارائه الگوی شایسته‌ای از زن ایرانی، این سریال را تولید کرده است.

 

مدیرکل صدا و سیمای استان از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مبارز یاد کرد و گفت: بی‌بی‌مریم، تنها زن سردار ایرانی و از فعالان جریان مشروطه است که با درک عمیقی که از تحولات منطقه و دسیسه استعمارگران داشته سال‌ها در مقابل استعمار و استبداد وابسته به استعمار که حکومت پهلوی اول بود ایستادگی و مبارزه کرده است و در سریال12 قسمتی «بانوی سردار» بخشی از زندگی و شجاعت‌های بی بی مریم به عنوان یک بانوی اصیل ایرانی به تصویر کشیده شده است.

افشارنیا با اشاره به اینکه پژوهش و نگارش این سریال از سال 1396 آغاز و نویسندگی و کارگردانی اثر را پرویز شیخ‌طادی و تهیه کنندگی آن را سعید مرادی بر عهده داشتند، افزود: بازیگران و هنرمندان مطرح و شناخته در این اثر نقش آفرینی کردند و در تولید این سریال از لوکیشن‌های مختلفی از جمله مکان‌های طبیعی و همچنین شهرک‌های سینمایی استفاده شده است.

 

وی با قدردانی از شخصیت‌ها، سرآمدان، نخبگان و فعالان رسانه‌ای بختیاری که با رایزنی و نقدهای دلسوزانه در تولید این اثر فاخر رسانه استانی را یاری رسانده‌اند، بیان کرد: سریال «بانوی سردار» از 23 مرداد هر شب ساعت 22 به مدت 40 دقیقه از سیمای جهانبین پخش می‌شود و از29 مرداد نیز از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن می‌رود.

 

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به به موفقیت این اثر فاخر تاریخی در بیست و دومین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان‌ها که از25 تا 27 مرداد در بجنورد برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: براساس اعلام اولیه نتایج، سریال «بانوی سردار» پنج رتبه برتر این جشنواره را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal