آخرین اخبار

6. شهريور 1398 - 11:54   |   کد مطلب: 33357
مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری همدان تعداد افراد متقاضی کاندیداتوری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در استان را برآورد کرد.

به گزارش آوای سیدجمال، ابوالقاسم الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در توضیح این مطلب بیان کرد: تا پیش از زمان ثبت نام کاندیداها و طی مراحل تعیین صلاحیت آنان نمی توان آمار دقیقی اعلام کرد اما با توجه به گفتگوهای شفاهی و نوع عملکرد افرادی که هدف حضور در انتخابات را دارند، برآورد می شود در حدود 140 نفر در استان همدان نامزد حضور در انتخابات شوند. 

وی درباره حضور احزاب و گروه های سیاسی حاضر در انتخابات سالجاری، اعلام کرد: یکی از کارکردهای احزاب، کسب منافع و قدرت سیاسی و حضور در مجامع تأثیرگذار حکومتی است و در زمان انتخابات با حضور و معرفی اعضای گروه خود و بررسی صلاحیت‌های آنان، میزان مشارکت مردم و توجه به این گروه ها به عنوان مرجع و تأثیرگذار در تصمیم گیری هایشان لحاظ می کنند و همین امر نشاط اجتماعی را افزایش می دهد. 

 

الماسی در ادامه درباره وضعیت زیرساختهای لازم برای برگزاری انتخابات سالجاری خاطرنشان کرد: استان در دوره های پیشین انتخابات، همواره عملکرد مثبت و متناسب با شاخص های استاندارد کشوری داشته و در هیچ شاخصی پایین تر از رنج استاندارد کشوری نبوده است. 

 

وی با بیان اینکه مشکلاتی که در برگزاری انتخابات الکترونیکی برخی نقاط روستایی استان وجود داشته، مرتفع شده است، افزود: شرایط لازم برای برگزاری انتخابات قانونی و الکترونیک در سایر شهرستانهای استان وجود دارد.

 

الماسی مراحل برگزاری پروسه انتخابات از ثبت نام کاندیداها تا شمارش آرا را شامل 25 مرحله عنوان کرد و یادآور شد: اخذ رأی و شمارش آرا دو مرحله پایانی انتخابات است که به تازگی در کشور به صورت الکترونیکی انجام می شود و با توجه به اینکه در سطح استان مشکل سخت افزاری و نرم افزاری در بخش پوشش مخابراتی و اینترنتی نداریم، می توانیم در سایر پایگاه های روستایی و شعب اخذ رأی، به صورت آنلاین انتخابات را برگزار کنیم.

 

وی وجود فاکتورهای مختلف را بر میزان مشارکت مردم در انتخابات موثر دانست و تأکید کرد: میزان عملی شدن وعده ها، عملکرد دموکراتیک و رقابتی بودن حضور تمام جریان های سیاسی کشور در انتخابات و قانونمندی فضای انتخاباتی  از جمله موارد موثر در افزایش توجه و حضور مردم در پای صندوق های رأی است.

 

الماسی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به تعهدی که مردم نسبت به حفظ انقلاب و نظام اسلامی کشور دارند، میزان حضور و مشارکت مردمی در انتخابات امسال نیز پرشور خواهد بود.

 

وی اقبال حضور اقشار بانوان و جوانان را در انتخابات مثبت ارزیابی کرد و گفت: جوانان و بانوان با تکیه بر توانمندی ها و میزان فعالیت های تأثیرگذاری که داشته اند، می توانند مورد توجه و حمایت مردم قرار گیرند.

منبع:ايسنا
انتهاي پيام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal