آخرین اخبار

4. آذر 1395 - 15:12   |   کد مطلب: 33375
نگین عملکرد سازمان بسیج رسانه، برگزاری نشستهای دوره ای "بررسی مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه" با مدیران برخی از رسانه های مطرح، محسوب می‌شود که دستاوردهای آن بی‌شک در یک گزارش گنجانده نمی‌شود و ان‌شاءالله در قالبی دیگر جهت بهره برداری سایر عزیزان و طالبان و پیروان رهبر عزیز، عرضه خواهد شد.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسالت شجره بسیج و اشاعه تفکر بسیجی تحت لوای فرامین حضرت امام خامنه ای و با درک ماموریت سازمان بسیج رسانه نسبت به اشاعه این فرهنگ در بطن رسانه‌ها، ما را بر آن داشت تا با شیوه‌هایی نوین و طرح‌هایی جدید در این عرصه گام برداشته و نسبت به انجام این مهم، با جدیت بیشتر گام برداریم.

 

*** دیدار با خانوادهای شهید
شهید و راه شهادت و افراشته نگاه داشتن این پرچم، وظیفه‌ای خطیر بوده که دیدار از خانواده معظم شهدای رسانه و تقدیم ارادت تمامی بسیجیان و تجدید بیعت با شهدای این عزیزان، اولین و مهمترین اولویت سازمان بسیج رسانه قلمداد می‌شود. دیدار با خانواده شهدای رسانه از جمله انجام این وظیفه مهم بود.
 
بی شک راه شهدا فراموش می‌شد اگر جانفشانی سربازان بی‌ادعا و مظلوم مدافعان حرم نبود. تدوین طرح نامه‌ای برای مدافعان حرم یکی از طرح‌های به یاد ماندنی این سازمان بوده که در قالبی جدید پیاده سازی و اجرا شد.
هماهنگی و همسویی همه‌ ارکان یک سازمان بی شک از مهمترین عوامل موفقیت محسوب می‌شود که اجرای همایشهای استانی متعدد از جمله همایش استانی مشهد، یکی از جلسات هم اندیشی پربار برای سازمان بسیج رسانه محسوب می‌شود.
 
 
 
*** برگزاری مسابقات حجاب
حجاب مقوله  روز جامعه و از خاکریزهای مهم جبهه  جنگ نرم به شمار می رود که حرکت هوشمندانه در این عرصه بی شک ثمرات گرانبهایی را در بر دارد که اجرای مسابقاتی با موضوع حجاب در هفته  مزین به این نام، از عملکردهای خوب سازمان بسیج رسانه محسوب می‌شود.
 
 
***اکران فیلم یتیم خانه ایران
حجم کارهای بزرگ سازمان، مارا از حضور در عرصه مدیاهای مختلف فرهنگی غافل نکرد و با ورود به عرصه سینما و رصد فیلم‌های ارزشی، اقدام نمایش فیلم "یتیم خانه ایران" با استقبال خوب اهالی رسانه روبرو و اهداف از پیش تعیین شده این حرکت را برآورده کرد.
 
 
 
*** حضور در نمایشگاه مطبوعات
بی‌شک نمایشگاه مطبوعات که میعادگاه تمامی اهالی رسانه فارغ از گرایش و سوء و حزب و دسته است، نیاز به حضور پررنگ سازمان بسیج رسانه دارد که با تلاش شبانه روزی و برنامه ریزی کارشناسی و مدون، ثمره حضور پررنگ و به نمایش گذاشتن قدرت، توانایی و کارایی این سازمان در کارنامه عملکرد آن نقش بسته است.
 
 
 
*** برگزاری طرح ولایت در سطح کشور
اجرای طرح ولایت در سطح کشوری، از جمله طرح های موفق سازمان بسیج رسانه در سال جاری محسوب می‌شود که با استقبال خوب نخبگان بسیجی رسانه‌ای  روبرو شد.
نشست صمیمی فرماندهی معظم سازمان بسیج، سردار بسیجی نقدی، با مدیر مسئولان  رسانه‌ها بی‌شک یکی از صمیمی‌ترین نشستهای ایشان به شمار می‌رود که علاوه بر جذب نیروهای جدید، قلوب همه  بسیجیان فعال در عرصه رسانه را به هم نزدیک کرد.
 
 
 
 
***همایش تجلیل از رزمندگان و جانبازان
 
وجود تعدادی از رزمندگان و جانبازان عزیز این مرز بوم در کسوت رسانه، مارا بر آن داشت تا همایش‌هایی را در این غالب برگزار و از صمیم دل از مجاهدت‌های ایشان تجلیل به عمل آوریم.
 
 
 
*** افتتاح پایگاه بسیج رسانه در رسانه‌ها
وجود پایگاه های سازمان بسیج رسانه، حضور پررنگ و فیزیکی و اثر بخشی دوچندان را به ارمغان خواهد آورد که برای رسیدن به این منظور، تلاش برای افتتاح پایگاه‌های جدید در رسانه‌های فاقد پایگاه، سرلوحه  مهمترین برنامه های این سازمان قرار گرفت که افتتاح پایگاه در هفته نامه صبح صادق و خبرگزاری فارس از جمله این اقدام خوب به شمار می رود.
 
 
 
 
 
*** تجلیل از خبرنگاران اثرگذار در فضای رسانه
همایش روز خبرنگار از جمله فعالیت های مهم، اثر گذار و مورد نیاز فضای کنونی رسانه‌ها بود که سازمان بسیج رسانه با قدرت و قوت در این عرصه وارد شده و در فضایی صمیمی از برخی از خبرنگاران اثر گذار در رسیدن به اهداف سازمان تجلیل به عمل آورد.
 
 
*** دومین جشوار رسانه‌ای ابوذر برگزار می شود
یکی دیگر از اهداف های والای بسیج رسانه ایجاد اتحاد بین رسانه‌های کشور است که در همین راستا این سازمان دومین  جشنواره رسانه‌ای ابوذر  را با حضور مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌ رسانی با هدف کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه‌های کشور، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه‌ای و تقدیر از روزنامه‌نگاران برتر کشور  برگزار می‌کند.
 
 
***بررسی مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه
اما نگین عملکرد سازمان بسیج رسانه، برگزاری نشستهای دوره ای "بررسی مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه" با مدیران برخی از رسانه های مطرح، محسوب می‌شود. که دستاوردهای آن بی‌شک در یک گزارش گنجانده نمی‌شود و ان‌شاءالله در قالبی دیگر جهت بهره برداری سایر عزیزان و طالبان و پیروان رهبر عزیز، عرضه خواهد شد.
 
 
مسعود بصیری: نامه‌های مدافعان حرم الهام بخش ایام دفاع مقدس
 
 
 
 
"مسعود بصیری" مسئول سازمان بسیج رسانه در خصوص فعالیت‌های ذکر شده اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره «ابوذر» ارائه آثار با محتوای خوب و تشویق و ترغیب کسانی است که در حوزه انقلاب اسلامی قلم میزنند. این جشنواره در سراسر استان‌های کشور برگزار شده و در پایان از صاحبان آثار منتخب تقدیر به عمل می‌آید.
 
مسئول سازمان بسج رسانه با اشاره به طرح نامه‌های مدافعان حرم که با الهام گرفتن از نامه‌نگاری پشت جبهه در دوران دفاع مقدس اجرا است، گفت: در دوران دفاع مقدس طرحی در پشت جبهه برای افزایش روحیه و دلگرمی رزمندگان اجرا می‌شد. در این طرح ملت ایران برای رزمندگانی که در جبهه بودند نامه می‌نوشتند. از این رو طرح «نامه به مدافعان حرم» را با الهام گیری از طرح دوران دفاع مقدس برپا کردیم که مورد استقبال مردم و مدافعان حرم قرار گرفت.
 
 
وی تاکید کرد: «طرح ولایت» یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بسیج رسانه است که با هدف آموزش و تقویت خبرنگاران در سراسر کشور اجرا می‌شود. 
 
بصیری با بیان اینکه پیگیری رفع مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران یکی از دغدغه‌های بسیج رسانه است، گفت: بعد از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب هنوز خبرنگاران یک ساماندهی مناسبی نشدند. دولت علی‌رغم وعده‌هایی که در خصوص خدمات رسانی به خبرنگاران داده است، بعد از گذشت چهار سال هنوز لایحه‌ جامع خدمات‌رسانی را به مجلس ارائه نکرده است.
 
مسئول  بسیج رسانه کشور گفت: امیدواریم بسیج رسانه بتواند صنف قدرتمندی را برای خبرنگاران ایجاد کند.
 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal