آخرین اخبار

10. شهريور 1398 - 21:01   |   کد مطلب: 33392
فرماندار اسدآباد از پیش بینی تردد حجم 5 تا 7 میلیون نفر زوار اربعین حسینی از مسیر این شهرستان با توجه به قرار گرفتن در مسیر بزرگراه کربلا خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، مجید درویشی در ستاد اربعین حسینی اظهار کرد: همایش پیاده روی اربعین حسینی هر ساله یک پروژه بزرگ   صد در صد مردمی  بوده که از مسیر شهرستان اسدآباد به علت قرار گرفتن در بزرگراه کربلا و عتبات عالیات به صورت میانگین هر ساله 2 میلیون زائر حسینی تردد دارد اما امسال به دلیل باز شدن مرز خسروی و عدم روادید پیش بینی می شود بیشترین حجم زوار از مسر شهرستان اسدآباد بین 5 تا 7 میلیون تردد کنند که  باید با کاری اعتقادی بخدمات مطلوبی را به این زائران  ارائه دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه پذیرفتنی نیست حتی یکی از چراغ های روشنایی گردنه خاموش باشد خاطر نشان کرد:اداره راهداری و حمل و نقل جاده از موظف است وضعیت روشنایی گردنه را کنترل و نسبت به تعویض و اطلاع چراغ های خاموش گردنه از هم اکنون اقدام کند.

 

وی از تشکیل 15 کمیته در ذیل ستاد اربعین این شهرستان خبر دادو  گفت: کمیته‌های بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی، عمرانی و زیرساختی، حمل و نقل و انرژی، اطلاع‌رسانی، ایمنی و حوادث، امنیتی و انتظامی، امدادونجات، نظارت و ارزشیابی  و خدمتگزاران مردمی از جمله کمیته‌های تشکیل شده در ذیل ستاد اربعین این شهرستان هستند.

درویشی  با اشاره به تشکیل و راه اندازی 6 ایستگاه صلواتی برای استقبال از زائران در سال گذشته تصریح کرد :امسال محدودیت ایستگاه های صلواتی برداشته شده و متقاضیان برپایی ایستگاه صلواتی در قالب پایگاه های بسیج ،نهادهای مردمی ... می توانند درخواست خود را برای صدور مجوز جهت برپایی ایستگاه صلواتی تحویل دهند تا در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به صدور مجوز این ایستگاه ها اقدام شود.

 

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به وجود سرویس بهداشتی و نمارخانه   و امام جماعت در ایستگاه ها ی صلواتی خاطر نشان کرد:مرخصی مدیران و دستگاه های اجرایی مرتبط با ستاد اربعین 20 روز قبل از آغاز اربعین و 5 روز بعد از اربعین لغو خواهد بود.

 

درویشی در ادامه با بیان اینکه حتما در خروجی و ورودی شهر در مسیر تردد زوار نام و عکس شهدای شاخص و آزادگان شهرستان نصب شود اضافه کرد:در ایستگاه های صلواتی توجه به روحیه شادابی و خوش رویی استقبال کنندگان از زوار از ضروریات این پروژه به شمار می رود که لازم است در انتخاب این افراد توجه ویژه ای  انجام گیرد.

 

وی همچنین با تاکید بر تقویت علائم راهنمایی و رانندگی و معرفی شهرستان با نصب بنر در ورودی و خروجی شهرستان خاطر نشان کرد:برای کمک های مردمی یک حساب بانکی  باز خواهد شد که کمک های واریزی مردم به ایستگاه های صلواتی برای خدمات دهی به زوار تزریق شود.

 

فرماندار اضافه کرد:امکانات خودرویی راهداری ،شهرداری ،آتش نشانی ،آمبولانس ،بهداشت و درمان و نیروهای نظامی و انتظامی باید آماده و سرویس شده شوند و با اجرای پروژه اربعین حق خروج از شهرستان را مگر با هماهنگی فرماندار ،نخواهند داشت در غیر این صورت با مدیران آنان برخورد خواهد شد چرا که با توجه به حجم بالای تردد زوار از مسیر اسدآباد امکانات خود را نیاز داریم.

 

درویشی در رابطه با کنار گذر اسدآباد نیز اظهار کرد:با بازدیدی که از پروژه کنار گذر در روز گذشته داشته ایم در جلسه دیروز مقرر شد شرکت زیرساخت و پیمانکار پروژه برنامه زمانبندی خود را برای بهره برداری طرح اعلام و تعیین تکلیف کند که آیا خواهد توانست برای استفاده زوار در اربعین این مسیر را راه اندازی کند یا خیر ؟تا مقدمات استفاده از این مسیر برای اربعین پیش بینی شود.
انتهای پیام

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal