آخرین اخبار

11. شهريور 1398 - 12:08   |   کد مطلب: 33401
رئیس شورای هیئات مذهبی استان همدان از برگزاری همایش بزرگ عاشوراییان در استان خبر داد و گفت: امسال ۲۵۰۰ هیأت مذهبی در استان همدان مراسمات عزاداری و سوگواری امام حسین ع برگزار می کنند.

به گزارش آوای سیدجمال، فرامرز لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، اظهار کرد: تعداد دو هزار و ۵۰۰ هیئت مذهبی در سطح استان همدان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۵۶ هیأت در اسدآباد است.

وی بااشاره به آغاز مراسمات عزاداری و سوگواری در سطح هیئات مذهبی، گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته پرشکوه تر مراسمات عزاداری برای حضرت امام حسین ع برگزار می‌شود‌.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان همدان از برگزاری همایش بزرگ عاشورایان در سطح استان و اسدآباد خبر داد و گفت: این همایش در اصل یک کارگاه آموزشی است که هیئات مذهبی با نحوه برگزاری مراسمات و نظم و امنیت آن آگاه شوند و مسائلی را رعایت کنند.

 وی گفت: در این همایش نیروی انتظامی در خصوص مسائل انتظامی، مسئول بهداشت در زمینه رعایت مسائل بهداشتی در تهیه شربت، غذا و... به مسائلی می پردازند.

لطیفی افزود : همچنین اداره اطلاعات در بحث موارد امنیتی هیأت و اداره صمت در خصوص سهمیه گوشت، شکر، روغن و برنج مراسمات نذری، اداره اوقاف دربحث مساجد و همکاری هیئت امنای مساجد در راستای برگزاری بهتر مراسمات سخنانی را خواهند داشت.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal