آخرین اخبار

2. مهر 1398 - 22:32   |   کد مطلب: 33614
معاون آسیا و اقیانوسیه مرکز جهانی یونسکو گفت: برای ثبت جهانی یکی از آثار تاریخی همدان در سازمان جهانی یونسکو تا دو سال آینده تضمین می‌دهم.

به گزارش آوای سیدجمال، خبرگزاری فارس از همدان جینگ فنگ عصر امروز در اختتامیه ششمین نشست کمیته هماهنگی معرفی میراث برای ثبت‌های زنجیره‌ای در کشورهای مسیر جاده ابریشم در همدان اظهار کرد: برنامه‌ریزی این اجلاس توسط ایران بسیار خوشحال‌کننده و نظم آن به میزبانی همدان بسیار چشمگیر و قابل توجه بود.

 

وی با بیان اینکه در این اجلاس موفقیت اولین سایت جهانی راه ابریشم از چین تا قزاقستان مشاهده شد، عنوان کرد: با وجود فرهنگ و زبان‌های مختلف در کشورهای حاشیه راه ابریشم همکاری فوق‌العاده ای بین آنها برای ثبت زنجیره‌ای آثار این جاده شکل گرفته است.

 

معاون آسیا و اقیانوسیه مرکز جهانی یونسکو با بیان اینکه هدف اصلی اجلاس جهانی راه ابریشم کنوانسیون بین‌المللی و اجتماعی بوده که عملی شده است، بیان کرد: ترویج توجه به صنایع دستی در جاده ابریشم از نتایج مهم ششمین اجلاس جهانی راه ابریشم است.

 

وی بیان کرد: توسعه تمام نامزدی‌ها و معرفی سایت‌ها کار سختی خواهد بود و به همین دلیل کار زیادی در پیش داریم و باید پرونده‌های جدیدی برای ثبت جهانی در حوزه راه ابریشم آماده کنیم.

 

فنگ در پایان با بیان اینکه نمایشگاه صنایع دستی کشورهای حاشیه راه ابریشم در سال 2020 در همدان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: پیگیر ثبت جهانی یکی از آثار تاریخی همدان در اجلاس جهانی یونسکو خواهیم بود و برای وقوع این ثبت تا دو سال آینده تضمین می‌دهم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal