پربیننده ها

آخرین اخبار

4. آبان 1398 - 9:17   |   کد مطلب: 33830
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد استان همدان گفت: کشاورزان چغندرکار حتما محصول تولیدی خود را به کارخانه های طرف قرارداد تحویل دهند، در غیر این صورت جهادکشاورزی هیچ مسئولیتی در پیگیری پرداخت و زمانبر شدن طلب چغندرکاران نخواهد داشت.

به گزارش آوای سیدجمال، سقراط بیرنگ ، اظهار کرد: سطح زیرکشت چغندرقند این شهرستان در سال ۹۸-۹۷ در حدود ۱۶۱۵ هکتار بوده که پیش بینی می شود امسال از این میزان سطح کشاورزان اسدآبادی افزون بر ۱۰۰ هزار تن محصول چغندرقند برداشت کنند.

 

وی عنوان کرد: تعداد بهره برداران چغندرقند این شهرستان ۷۰۰ نفر بوده که امسال کارخانه های طرف قرارداد چغندرقند کشاورزان این شهرستان به ترتیب کارخانه قند همدان، کارخانه بنیاد اصفهان و کارخانه قند قزوین هستند و با آغاز برداشت چغندرقند از اوایل مهرماه تا کنون چغندکاران اسدآبادی ۲۵ هزار تن محصول چغندر به کارخانه های طرف قرارداد فوق تحویل داده اند.

 

بیرنگ با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون هیچ گونه مشکلی در رابطه با برداشت و حمل و تحویل چغندرقند شهرستان وجود ندارد، تصریح کرد: امسال چند هکتار از اراضی چغندرقند شهرستان با مشارکت و حمایت دولت با برنامه های لازم برای کشت نشاء چغندرقند قرار داده شد.

 

وی چغندرقند را یکی از محصولات مهم تولیدی این شهرستان برشمرد و یادآور شد: با ترغیب و تشویق ها و کلاسهای ترویجی نسبت به توسعه کشت های کم آب بر، سطح زیرکشت امسال چغندرقند شهرستان نسبت به سال گذشته ۵۰۰ هکتار کاهش داشته است./ایسنا

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal