آخرین اخبار

13. آبان 1398 - 14:17   |   کد مطلب: 33919
امام جمعه اسدآباد با بیان این‌که باید واقفان بر اساس نیازهای روز جامعه به وقف اموالشان بپردازند گفت: باید فردی که وقف می‌کند دست متولیان را باز گذارد.

به گزارش آوای سیدجمال، خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد ظهر امروز در هشتمین همایش یاوران وقف اظهار کرد: وقف حبس کردن اصل مال و اختصاص دادن منفعت آن برای دیگران به ویژه نیازمندان است.

 

 

وی با بیان اینکه برای هر شخصی سعادت بزرگی خواهد بود تا در عمل شایسته وقف قدم بردارد گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند «دو صفتی که خداوند به هر کسی که دوست داشته باشد، عنایت می‌کند شجاعت و سخاوت است».

 

 

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه سخاوت، نوعدوستی و بخشش در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و وقف نوعی سخاوت و احسان است گفت: وقف در دوران اسلام با درخشندگی امیرالمومنین(ع) آغاز شد و ایشان بودند که با وقف اموال خویش دیگران را به این امر تشویق کردند.

 

 

وی بیان کرد: روایت شده که هر کدام از صحابه امیرالمومنین(ع) نیز وقتی به تمکن مالی رسیدند واقف شدند و به وقف روی آوردند.

 

 

حسینی با بیان اینکه در قرآن کریم در باب وقف، انفاق و صدقه آیات زیادی وجود دارد افزود: خداگرایی در زندگی انبیا و اولیا(ع) موج می‌زند که برای نمونه چطور اموال خود را به فقرا و نیازمندان وقف می‌کردند.

 

 

وی با اشاره به اینکه تمام اعمال انسان نظیر خواندن قرآن کریم و وقف کردن در صورتی برکت پیدا می‌کند که برای رضای خدا باشد گفت: فردی که چیزی را می‌بخشد و وقف می‌کند نباید توقع داشته باشد از او تقدیر کنند بلکه باید برای رضای خود کار انجام دهد که قطعا خداوند نیز او را بی‌نصیب نخواهد گذاشت.

 

 

امام جمعه اسدآباد با تاکید به اینکه فردی به خاطر عدم تقدیر برای وقف و بخشش غضب کند به خاطر بی‌اخلاصی‌اش است افزود: اگر کسانی از هوای نفسانی تبعیت کنند و غرور و تکبر داشته باشند دچار غفلت شده و گرفتار خواهند شد.

 

 

وی با تاکید به اخلاص در عمل گفت: عبادت بسیار است اما ماندگاری آن به اخلاص است؛ وقفی که بااخلاص باشد ارزش دارد.

 

 

حسینی با بیان اینکه برای داشتن اخلاق نیک و اخلاص باید تمرین کرد چراکه اخلاقیات اکتسابی هستند و نه ذاتی بیان کرد: امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند خوشا به حال آن کسی که عملش، علمش، حب و بغضش، دادن و گرفتنش، فعل و عملش و سکوت و گفتارش برای خداست.

 

 

وی خطاب به جمع گفت: برای خشنودی خداوند کار کنیم چراکه هرآنچه پروردگار در وجود ما نهاده متعلق به خود اوست اما سعادتی نصیب ما شده که چگونه از آن بهره ببریم.

 

 

امام جمعه اسدآباد با بیان اینکه باید کارشناسان وقف به واقفان اطلاع‌رسانی کنند که دست متولیان وقف را باز بگذارند تا در بخش‌های مورد نیاز روز اجرای نیات صورت گیرد افزود: در اسلام به دستگیری از نیازمندان و شاد کردن دل مومن بسیار تاکید شده و وقف راهی برای گام نهادن در این جریان است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal