آخرین اخبار

27. آبان 1398 - 13:22   |   کد مطلب: 34062
حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین طباطبایی، نابغه قرآنی و معروف به «علم‌الهدی» که در حال حاضر قائم‌مقام مؤسسه جامعة‌القرآن الکریم و اهل البیت(ع) است از توصیه‌های قرآنی به والدین می‌گوید و قشنگ‌ترین خاطره دوران کودکی‌اش.

به گزارش آوای سیدجمال، نافع، خوب یادم هست اوایل دهه هفتاد کودکی با حفظ قرآن کریم آن هم در سن خردسالی باعث تعجب همگان شد و وجود او نمایانگر یکی از معجزات قرآنی در عصر تکنولوژی بود که خود را رخ می‌کشید.

 

اکنون سید محمدحسین طباطبایی ملقب به «علم‌الهدی» که حافظ و نخبه قرآنی است و برای ما بزرگترها یک نوستالژی دوران کودکی تبدیل به جوانی شده و به عنوان قائم‌مقام مؤسسه جامعة القرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) در کنار پدرش به امور و فعالیت‌های قرآنی می‌پردازد.

 

علم‌الهدی در برنامه «تجلیل از 900 حافظ قرآنی در همدان» حضور داشت که در حاشیه این برنامه گفت‌وگوی کوتاهی به او انجام دادیم.

 

سالانه بالغ بر ۱۵۰ هزار قرآن‌آموز داریم

وی در خصوص فعالیت‌های موسسات جامعه‌القرآن در سطح کشور اظهار کرد:‌ تقریبا بیش از ۵۰۰ شعبه و مدرسه در ر شهرها و روستاهای کشور فعال است و سالانه بالغ بر ۱۵۰ هزار قرآن‌آموز داریم، اگر خانواده‌ها را هم در نظر بگیریم که این رقم بیش از این است.

 

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین طباطبایی با بیان اینکه از سال ۷۷ که جامعه‌القران تأسیس شده تا الان چندهزار حافظ قرآنی در مراکز ما تربیت شده است، افزود: امروز در خود شهر همدان ۹۰۰ حافظ قرآنی تقدیر می‌شوند.

 

وی به نقش مهم و کلیدی والدین در تربیت فرزندان پرداخت و تصریح کرد: خانواده مهم‌ترین کانون برای تربیت بچه‌ها است که باید با توجه به ظرفیت، استعداد و توانایی بچه‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

 

قائم‌مقام مؤسسه جامعة القرآن الکریم و اهل البیت(ع) تأکید کرد: خانواده‌ها حتما باید همت کنند و امکانات را فراهم کرده و وقت بگذارند، اگر این مسیر را درست پیش رفتند می‌توانند نتیجه خوبی از این برنامه‌ها بگیرند.

 

وی هدفمند بودن برنامه‌های تربیتی را مهم خواند و گفت: در موضوع آموزش باید مسئله تعادل را رعایت کنیم؛ یعنی نه فرزند خود را رها کنیم و نه اینکه او را تحت فشار بگذاریم، ضمن اینکه باید حتما زمانی را برای تفریح و شادی آنها در نظر بگیریم.

 

طباطبایی در پاسخ به این سوال که تجربه شخصی شما در طول این سال‌ها برای والدین در خصوص حفظ قرآن چیست؟ ادامه داد: با توجه به تجربه شخصی خودم رفتار و گفتار خوش والدین و مربی و ایجاد محیطی شاد برای فرزندان خصوصا کسانی که در حال حفظ کردن قرآن هستند بسیار مهم است.

 

وی افزود:‌ والدین باید این نکته را جدی بگیرند با سخت‌گیری‌های بی‌مورد که اثرات منفی در روح و بعضا جسم بچه‌ها می‌گذارد، زمینه دلزدگی و آزردگی از فراگیری قرآن و مطالب دینی را فراهم نکنند.

 

بهترین خاطره زندگی‌ام...

از «علم‌الهدی» خواستم که به ذکر خاطره‌ای از دوران کودکی خود برایش بسیار شیرین بوده اشاره کند که در جواب گفت: یکی از بهترین خاطرات دوران کودکی‌ام سفرم به عربستان بود، آن زمان ۶ ساله بودم و وقتی در مقابل بزرگان این کشور برنامه اجرا کردم وزیر عربستان از من پرسید «چه جایزه‌ای می‌خواهی به تو بدهیم؟» می‌دانستم که عربستان اجازه ورود به یکی از هواپیماهای ما با ۳۰۰ حاجی را صادر نکرده است، از فرصت استفاده کردم و گفتم «اگر مجوز ورود برای هواپیمای حجاج را صادر کنید بزرگترین جایزه است».

 

وی ادامه داد: در آن زمان با دستور وزیر عربستان این اقدام صورت گرفت و آن تعداد حاجی به مراسم حج رسیدند و این شد بهترین خاطره زندگی‌ام. 

 

قائم‌مقام مؤسسه جامعة القرآن الکریم و اهل البیت(ع) با آرزوی موفقیت برای تمام فرزندان ایران خاطرنشان کرد: امیدوارم که فرزندان ما با نور قرآن و اهل بیت(ع) بزرگ شوند.

 

وی با بیان اینکه توصیه من به نوجوانان و جوان‌ها این است که از لحظه لحظه عمر خود بهره ببرند و فراگیری علوم مختلف خصوصاً علوم دینی و آشنایی با قرآن را جدی بگیرند گفت: ان‌شاءالله خداوند به همه ما توفیق طاعت و بندگی عنایت کند.

 انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal