آخرین اخبار

10. آذر 1398 - 15:12   |   کد مطلب: 34183
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان:
بارش‌های پاییزی در همدان ۴۶ درصد کاهش یافت
طی سال آبی ۹۸ تاکنون ۶۵ میلی متر بارش در همدان به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۲ میلی متر بود | سد شنجور رزن ۳میلیون و ۸۸ هزار متر مکعب آب داشته و ۷۵ درصد آن پر است و سد نعمت آباد اسدآباد هم ۰.۷ میلیون متر مکعب آب داشته و ۱۵ درصد آن پر است.

به گزارش آوای سیدجمال، همدان پرس؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به کاهش ۴۶درصدی بارش ها گفت: طی سال آبی ۹۸ تاکنون ۶۵ میلی متر بارش در همدان به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۲ میلی متر بود.

 

منصور ستوده اظهار داشت: از ابتدای سال آبی ۹۸ تاکنون ۶۵ میلی متر بارندگی در استان به ثبت رسیده است.
 

 

وی خاطرنشان کرد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۲ میلی متر و در میانگین بلندمدت ۶۶ میلی‌متر بوده که بارندگی امسال نسبت به سال گذشته منفی ۴۶ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت منفی یک درصد کاهش داشته است.
 

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان حجم فعلی سد اکباتان را ۱۷.۵ میلیون متر مکعب خواند و تصریح کرد: در حال حاضر ۵۳ درصد سد اکباتان پر شده و هزار لیتر در ثانیه آب از سد اکباتان برای مصرف شرب همدان خارج شده است.
 

 

 

ستوده با بیان اینکه ۵۳ درصد سد آبشینه به عنوان دومین ذخیره منبع آبی استان پر شده است، افزود: حجم فعلی این سد در حال حاضر ۲.۶ میلیون متر مکعب است.

 

وی عنوان کرد: ۸۳ درصد سد شیرین سو کبودراهنگ معادل ۳ میلیون ۶۴ هزار متر مکعب، ۸۵ درصد سد کلان ملایر معادل ۳۸ میلیون و ۱۲هزار متر مکعب و ۸۵ درصد سد سرابی تویسرکان معادل ۷ میلیون و ۲۳ هزار متر مکعب پر است.

 

ستوده گفت: سد شنجور رزن ۳میلیون و ۸۸ هزار متر مکعب آب داشته و ۷۵ درصد آن پر است و سد نعمت آباد اسدآباد هم ۰.۷ میلیون متر مکعب آب داشته و ۱۵ درصد آن پر است.

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal