آخرین اخبار

11. آذر 1398 - 23:15   |   کد مطلب: 34191
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به فعالیت یک کانال تلگرامی در اسدآباد با عنوان رسانه برخط، اعلام کرد: فعالیت رسانه بر خط بر بستر تلگرام ممنوع است و پیگیری می‌کنم که این کانال که غیرقانونی در حال فعالیت است، از فعالیت خود با این عنوان بازبماند.

به گزارش آوای سیدجمال،  عصر امروز احسانی در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان اسدآباد، با اشاره به دانشگاه علمی کاربردی اسدآباد که در ساختمان بنای یادبود سید جمال واقع‌شده که عملاً تا آخر هفته باید تخلیه شود، اظهار کرد: با تجهیز کامل این ساختمان طبقه زیرین آن را به نمایشگاه دائمی گالری هنرهای تجسمی تبدیل خواهیم کرد.
 
 
 
وی ادامه داد: طبقه فوقانی بنای یادبود را به دلیل داشتن ظرفیت خوب انجمن‌های ادبی، موسیقی و تجسمی به‌عنوان خانه هنرمندان این شهرستان تدبیر کرده‌ایم را که انجمن‌ها باید دارای فضایی شوند که در شأن هنرمندان و فعالیت آن‌ها باشد.

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یادآور شد: موزه میراث فرهنگی نیز که در بنای یادبود واقع‌شده، منافاتی باکار ما که فرهنگ است، ندارد و می‌تواند حفظ شود.

 
وی گفت: انجمن‌های ادبی، موسیقی و تجسمی باید برنامه داشته باشند و مکان فرهنگ فرهنگی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، به‌زودی به‌صورت تجهیز شده تحویل آنان خواهد شد و انتظار می‌رود که فعالیت‌ها به‌طور مستمر ادامه پیدا کند.

 
احسانی افزود: انجمن‌ها باید در قالب اساسنامه جدید دارای شناسه شوند و برخی از انجمن‌ها در این شهرستان دارای شناسه نیستند.
 

 

وی در بخشی از سخنانش به فعالیت رسانه‌های برخط اشاره کرد و گفت: این رسانه‌ها در بستر پایگاه‌های خبری بوده و در بستر تلگرام ممنوع است.
 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به فعالیت یک کانال تلگرامی در اسدآباد با عنوان رسانه برخط، اعلام کرد : این کانال به‌صورت غیرقانونی فعالیت دارد و پیگیر می‌کنم از فعالیت خود با این عنوان بازبماند.
 

 

وی تصریح کرد: برای ایجاد سینمای استاندارد در اسدآباد باید شهرداری درزمینهٔ آتش‌نشانی و استانداردسازی آن ما را حمایت کند تا بتوانیم یک روز در هفته را فیلمی را برای مردم بیاوریم که در استان و کشور به نمایش درمی‌آید، البته ما در تجهیز کردن آن مشکلی را نداریم.
 

 

احسانی بابیان اینکه ۵۷ کانون فرهنگی در مساجد شهرتان اسدآباد وجود دارد، افزود: باید با تزریق ۷۰ میلیون تومان ده کانون تا ده روز این ده تجهیز شود .  

 

 
وی از اهدا یک محموله کتاب به مؤسسات قرآنی خبر داد و گفت: به‌زودی کتابخانه تخصصی سید جمال در بنای یادبود سید جمال راه‌اندازی می‌شود.

 

 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در پایان سخنانش از برگزاری همایش بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی خبر داد و گفت: برای برپایی همایشی درخور و شأن سید جمال باید برنامه‌ریزی با حضور مسئولان شهرستان داشته باشیم.
 

 

 
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal