آخرین اخبار

20. آذر 1398 - 10:22   |   کد مطلب: 34282
کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد گفت: بر اساس امار انجمن آسیب‌های اجتماعی بیشترین افرادی که در فضای مجازی هستند، متأهل هستند و این یک آسیب بالقوه است که گاها موجب بسیاری از روابط نامشروع می‌شوند.

به گزارش آوای سیدجمال، حمیدرضا رجبی صبح امروز در نشست تخصصی با موضوع « بررسی عوامل بروز خشونت در خانواده‌ها و آسیب‌های آن» که در سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان اسدآباد برگزار شد، با بیان اینکه آسیب اجتماعی ریشه کن نمی شوند اما می تواند کنترل شود، گفت: خودکشی، اعتیاد و طلاق از جمله های آسیبهای اجتماعی آشکار است که امروزه در شهرستان اسدآباد رو به افزایش است.

 

وی تصریح کرد: برخی از آسیبهای اجتماعی به صورت پنهان هستند و تأثیرات منفی زیادی بر جامعه دارد که نمونه آن خشنونت‌هاست.

 

کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد، افزود: براساس امار انجمن آسیبهای اجتماعی بیشترین افرادی که در فضای مجازی هستند، متأهل هستند و این یک آسیب بالقوه است که گاها موجب بسیاری از روابط نامشروع می‌شود.

 

وی، با بیان اینکه ۸۸ درصد از جمعیت ایران سوتغذیه دارند و سالی ۱۱ هزار میلیارد تومان صرف فست فود می‌شود، افزود: امروز می بینم که آشپزخانه ها تعطیل شده اند و زنان به جای آشپزی به سمت خیابان‌ها کشیده شدند، البته منظور زنان شاغل نیست.

 

رجبی، با ابراز نگرانی از بروز خشونت ها، گفت: متاسفانه ۲۵ درصد همسرآزاری و خشونت خانگی بالا رفته است‌ و خشونت خانگی را باید کنترل کرد.

 

وی، با بیان اینکه متأسفانه به آسیب اجتماعی به صورت زنجیره‌وار نگاه نمی کنیم و خشنونت روانی ،فیزیکی، جنسی، اقتصادی، عاطفی و فیزیکی به صورت زنجیر وار به وجود می آید، گفت: از هر سه زن یک نفر مورد خشونت قرار می‌گیرد و جراحتی که خشونت روانی بر زنان می‌گذارد، بالاتر از دیگر خشونت است.

 

کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد، تأکید کرد: امروز باید ارگان‌های و نهادهای فرهنگی برای پیشگیری و آموزش از جمله سپاه، آموزش وپرورش، بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی به کمک هم بیایند و یکپارچه فعالیت داشته باشند.

 

اکبر احمدی‌منش نیز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی، اظهار کرد: طرح اجتماع‌محور در ۲۳ محیط به اجرا درآمده است که در این طرح هزار و ۹۰۰ نفر آموزش پیشگیری از اعتیاد و آموزش قبل از ازدواج قرار گرفتند.

 

وی در پایان تصریح کرد: در راستای اهداف اورژانس اجتماعی بیش از ۷۰۰ تماس از سوی مردم برای مشاوره و راهنمایی داشته‌ایم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal