آخرین اخبار

15. دى 1398 - 11:52   |   کد مطلب: 34529
مدیر منابع آب اسدآباد گفت: اسدآباد دارای چاه غیرمجاز چندانی نبوده و انسداد چاه‌های غیر مجاز موجود در دست اقدام است.

به گزارش آوای سیدجمال، جلیل عبداللهی اظهار کرد: شهرستان اسدآباد دارای ۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز بوده که از این تعداد چاه غیر مجاز ۲۴۳ حلقه مسدود شده و مابقی نیز یا  در حال اخذ پروانه هستند و یا اینکه در راستای  انسداد در دست اقدام قرار دارند.

 

وی در ادامه تعداد چاه های مجاز شهرستان را  ۱۴۵۰ حلقه چاه  شامل چاه های صنعتی ،کشاورزی ،شرب برشمرد و افزود: از این تعداد چاه مجاز موجود شهرستان تاکنون ۶۸۱ حلقه چاه  در راستای مدیریت بهینه آب به کنتور هوشمند  مجهز شده اند.

 

عبداللهی با بیان اینکه سهمیه امسال شهرستان در رابطه با نصب کنتور هوشمند تعداد ۵۰ فقره بوده یاد آور شد :در حال حاضر بیش از صد در صد سهمیه امسال  شهرستان در رابطه با نصب کنتور هوشمند محقق و تعداد ۵۳ فقره  دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.

 

وی با اشاره به اینکه  نیمی  از چاه های مجاز سطح شهرستان دارای کنتور هوشمند هستند  خاطر نشان کرد: شهرستان اسدآباد در رابطه با کنتور هوشمند در سطح استان همدان  رتبه اول را داراست .
 

 

عبداللهی  در ادامه با اشاره به وابستگی دشت اسدآباد به سفره‌های آب زیرزمینی و نبود رودخانه دائمی و سد در دشت اسدآباد خاطر نشان کرد: باید با فرهنگسازی لازم کشاورزان را به اصلاح الگوی کشت و بهینه‌سازی مصرف آب در بخش کشاورزی از طریق سیستم‌های آبیاری نوین تشویق و ترغیب کرد./ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal