آخرین اخبار

15. دى 1398 - 15:22   |   کد مطلب: 34534
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی تازه وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش آوای سیدجمال، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: سامانه بارشی که در کشور فعال است، امروز در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان، یزد و خراسان جنوبی سبب بارش باران شده است. 

 

وی ادامه داد: امروز همچنین در خراسان رضوی،‌ خراسان شمالی، شرق مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و همچنین استان گلستان بارش باران ادامه دارد که در مناطق کوهستانی بارش به صورت برف است. 

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز همچنین بارش پراکنده در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات زاگرس مرکزی داریم. 

 

ضیائیان افزود: فردا در استان‌های سیستان و بلوچستان همچنین شرق هرمزگان و جنوب کرمان، رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود همچنین تا ظهر دوشنبه در برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بارش پراکنده داریم. 

 

وی اضافه کرد: روز سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام داریم که این منجر به تشکیل غبار در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود. 

 

ضیائیان افزود: از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی دیگری وارد کشور می‌شود و نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که موجب می‌شود در استان‌های غربی کشور، شمال غرب،‌جنوب غرب،‌ استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران داشته باشیم. 

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز پنج‌شنبه باران در نیمه غربی کشور و در بعدازظهر در نیمه شرقی کشور غیر از استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

 

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف پیش‌بینی می‌شود، همچنین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمان تهران صاف است و چهارشنبه شب و صبح پنج‌شنبه آ‌سمان تهران ابری و بارانی است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 10 درجه و‌2 درجه زیر صفر خواهد بود. 

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ‌در تشریح وضعیت جوی شهرهای کرمان و قم نیز اظهار داشت: آسمان قم و کرمان روزهای دوشنبه و سه ‌شنبه صاف پیش‌بینی می‌شود. 

 

ضیائیان گفت: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 11 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود. 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal