آخرین اخبار

22. بهمن 1398 - 12:52   |   کد مطلب: 34858
با مرگ 103 نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونادر چین، شمار قربانیان این ویروس در جهان از 1000 نفر فراتر رفت.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پپس از آنکه چین روز سه‌شنبه از مرگ 103 نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داد، شمار تلفات مبتلایان به این ویروس در جهان به 1013 نفر رسید.

 

بر اساس گزارش‌ها، روز دوشنبه ابتلای 2097 دیگر در استان هوبی چین به ویروس کرونا تایید شد تا شمار مبتلایان به این ویروس به 31 هزار و 728 نفر برسد.

 

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) دسته‌ای کلی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

 

این ویروس جدید که هنوز از سوی سازمان‌های مانند بهداشت جهانی یا سی.دی. سی نامی برای آن انتخاب نشده، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal