نمایش 1 - 10 از 189
قسمت اول/از کتاب "سیاست و دفاع"
باتوجه به رخداد مسئله برجام و البته اهمیت موضوع هسته‌ای ایران در چند شماره به معرفی فصلی از کتاب "سیاست و دفاع" می‌پردازیم.
از رفتنت یک سال گذشت آقای روزنامه‌نگار
یک سال است که خنده‌هایش گم شده است. اخم و غضب‌هایش هم. حرص خوردن‌های مدام و ایده‌های دست اولش. یک سال است به سمت شهرشان که می‌روم جایش روی صندلی کنارم توی ماشین خالیست. به جایش می‌دانم یک جایی در آن گردنه اسدآباد خوابیده و دوست دارم خیال کنم کنار جاده ایستاده و سیگار به دست دارد؛ به ما نگاه می‌کند، به من و رها که در سکوت پیچ‌ها را دور می‌زنیم و پایین می‌رویم تا به شهر برسیم.
یادداشت/احمد کاظمی
نویسنده کتاب "نشانی" نوشت: عیار خلوص بندگی هیچ حماسه‌ای با حماسه عاشورا قابل قیاس نیست و این نشانه ارادت خالص و پیوند سید الشهدا(علیه السلام) و یاران باوفایش با خداوند مهربان است.
یادداشت/رحیمی‌روشن
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی می گوید: ما در برجام‌ پذیرفته‌ایم که آمریکا می‌تواند تحریم‌های غیرهسته‌ای را ادامه دهد و یا اضافه کند و آنها هم همین کار را کرده اند، حال معلوم‌ نیست امضاکنندگان ایران دقیقاً از چه ناراحتند؟
هوشنگ نادری/
یک کارشناس مسائل سیاسی در خصوص چرایی تنظیم گزارش خبری کذب علیه ریاست قوه قضائیه و نمایش تناقضات درون متنی آن اینگونه نوشت: خود این نکته یادآور این مسئله است که دروغگو کم حافظه است و تنظیم کنندگان این خبر حتی زحمت یکپارچه سازی و رفع تناقضات را بخود نداده اند و یا اصل شایعه پراکنی بقدری ارجحیت داشته تا ریزه‌کاری‌ها فدای اصل مسئله گردد.
با مجموعه ای از ضرب المثل آشنا شوید.
طی پیامی از سوی فرماندار اسدآباد/
فرماندار شهرستان اسدآباد طی پیامی با اشاره حضور دسته‌های عزاداری در این شهرستان گفت: هیچ مورد قمه‌زنی در این شهرستان نداشتیم.
حسن رحیمی‌روشن در یادداشتی به نامه‌ صادق زیباکلام که به حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی حسینی سیستانی پیرامون موضوع همه‌پرسی در اقلیم کردستان داده چنین نوشت.
یک کارشناس مسائل سیاسی؛
یک کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه دوره‌ای از رنج و سختی در انتظار مردم کردستان است که قربانی هوس‌ها و قهرمان‌بازی‌های خاندان بارزانی شده‌اند، گفت: حذف عنوان شهروند عراقی بودن برای مردم کرد از گذرنامه‌ها تنها دستاورد این همه‌پرسی است.
یادداشت/قاسمعلی زارعی
نویسنده کتاب "دست خدا" گفت: شهید محسن حججی درس داد، مشق نوشت و مشق او انشای انسانهای آزاده جهان شد و امروز انسانیت انسان از داشتن چنین انسان آزاده ایی به خود می بالد.

صفحه‌ها