آخرین اخبار

23. تير 1396 - 17:55   |   کد مطلب: 29525
بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) منتقل شد؛ این خبری بود که در اولین روزهای تابستان گرم امسال دهان به دهان چرخید و سیستم درمانی اسدآباد را در شوک فروبرد.

به گزارش آوای سیدجمال؛ بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) یا بقول برخی‌ها بیمارستان مرحوم بکایی طی سه ونیم دهه سرپا بودن شاهد اتفاقات بسیار زیادی بوده که اکنون به خاطره‌ها پیوسته است و جز یکـ ساختمان متروکه چیزی از آن به‌جا نمانده است.

 

اکثریت افراد بالای 10 سال شهرستان متولدین این بیمارستان هستند که اینک از آن مکان خاطره ساز دیوارهایی بیش باقی نمانده است؛ اما یکـ سؤال: آیا این انتقال به نفع مردم بوده است یا نه؟

 

همه میدانیم که اولین رسالت ارگان‌های دولتی خدمت‌رسانی به مردم است که سیستم درمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.اما آیا این انتقال به نفع مردم بوده است یا نه ؟

 

چند نکته در پاسخ به این سؤال وجود دارد. اول اینکه هدف اصلی این انتقال چه بوده است؟ طبق گفته‌ی مسئولین تسهیل کار مردم علت اصلی این انتقال بوده است.

 

اگر این‌گونه است چرا در طی 2 سال گذشته چیزی بالغ‌بر یکـ میلیارد تومان برای بیمارستان در آستانه‌ی تعطیل امیرالمؤمنین(ع) هزینه شده و در انتها تبدیل به مکانی بدون استفاده‌ شده است؟

 

آیا هزینه کنندگان خبر نداشته‌اند که قرار است بیمارستان تعطیل شود که این مبلغ هنگفت را خرج تعمیر و نوسازی بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) کرده‌اند؟

 

نکته‌ی دیگر قرار گرفتن بیمارستان در کنار مسیر بزرگراه کربلاست که با توجه به اهمیت این مسیر ، وجود یکـ مرکز درمانی مجهز در کنار آن ضروری به نظر می‌رسد اما با اقدام خلاقانه‌ی ! مسئولین امر اکنون اورژانس بیمارستان نیز پس از بخش‌ها در آستانه‌ی تعطیلی قرار دارد.

 

ادعاهای خانواده‌ی مرحوم بکایی نیز نکته‌ی دیگری است که باید موردتوجه قرار گیرد و ادعای این خانواده نیز موقوفی بودن مکان فوق برای انجام امورات درمانی ست و اکنون‌که عملاً این مرکز تعطیل‌شده مالکیت آن نیز از انحصار سیستم درمانی خارج‌شده است.

 

ساکنین محلات نزدیکـ بیمارستان همچون شهرک‌های قندی، خزائی، پشت بیمارستان، بلوار 22 بهمن، چهارراه تویسرکان، مسافرین عبوری و روستاییانی که بدون ترافیک از مسیر کمربندی بهشت‌زهرا به بیمارستان می‌رسیدند، اکنون باید در صفوف به هم فشرده اورژانس بیمارستان جدید تأسیس قائم(عج) طی طریق کنند.

 

آیا مسئولان باوجود این انتقال فکری به حال تراکم مراجعین در مرکز جدیدالتأسیس کرده‌اند؟ برنامه‌ی آنان برای احیای بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) چیست؟ آیا این برنامه در آینده‌ای نزدیکـ عملیاتی می‌شود یا این احداث همانند فاز یکـ بیمارستان قائم(عج) 15 سال طول می‌کشد؟  

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد