آخرین اخبار

16. مهر 1396 - 18:57   |   کد مطلب: 30674
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی می گوید: ما در برجام‌ پذیرفته‌ایم که آمریکا می‌تواند تحریم‌های غیرهسته‌ای را ادامه دهد و یا اضافه کند و آنها هم همین کار را کرده اند، حال معلوم‌ نیست امضاکنندگان ایران دقیقاً از چه ناراحتند؟

به گزارش آوای سیدجمال؛ حسن رحیمی‌روشن عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی و کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت: بازی برجامی ترامپ وارد مرحله خاص خود شده است. به نظر می‌رسد ترامپ پایبندی ایران به برجام را اعلام‌ نکند!.

 

درحالی‌که ایران هیچ‌گاه برجام را نقض نکرده است بلکه این آمریکا بوده که برخلاف روح برجام از همان روز نخست چه در دولت اوباما و چه در دولت ترامپ تحریم‌های پیاپی وضع کرده است.

 

سؤال این است که چگونه است ناقض برجام، ایران را به نقض متهم می‌کند؟ پاسخ این پرسش را باید در متن برجام جستجو کرد!

 

این‌که ایران پایبند برجام بوده است شکی در آن نیست؛ اما آمریکا نیز تاکنون بر اساس برجام  همچنان تحریم جدید وضع کرده است.! زیرا ما خود در برجام این اختیار را به آمریکا داده‌ایم!

 

ما در برجام‌ پذیرفته‌ایم که آمریکا ما را تحریم هسته‌ای نکند! ترجمان آن این است که آمریکا می‌تواند تحریم‌های غیرهسته‌ای را ادامه دهد و اضافه کند! آمریکا نیز همین کار را کرده است!

 

بنابراین تا به امروز آمریکا بر اساس برجام‌ که خود امضا کرده‌ایم ما را تحریم کرده است! اکنون‌ معلوم‌ نیست امضاکنندگان ما دقیقاً از چه ناراحتند؟ آمریکا همان  کار را  کرده است که این‌ها امضا  کرده‌اند.

 

انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
نقشه ماهواره ای اسدآباد