آخرین اخبار

18. آبان 1396 - 7:55   |   کد مطلب: 31137
نویسنده اسدآبادی نوشت: بلیط های اتوبوس هرچقدر که گران باشند، دل‌ها عاشق‌تر می‌شوند، دل‌ها قفل‌شده‌اند به مرام حسین انگار گرانی هیچ بلیطی نتوانست نظر کسی را عوض کند.

به گزارش آوای سیدجمال؛ فاطمه بگزاده به مناسبت اربعین حسینی در یادداشتی نوشت: انگار همین دیروز بود که عطر محرم را در دل شهر استشمام کردیم.

 

انگار همین دیروز بود که شهر به سوگ حسین پارچه‌های سیاه به خود وصل کرد و کوچک و بزرگ پیر و جوان به عشق حسین حسینی شدند و به سینه زدن.

 

 انگار همین دیروز بود که عطر غذاهای نذری حسین اشک‌هایمان را تو گودی چشممان حلقه می‌کرد و با اندوه دل می‌گفتیم خوردن غذای نذری حسین ثواب دارد و چقدر خوشحالیم که غذای نذری حسین نصیب ما هم شد.

 

انگار همین دیروز بود که... نه دیگر از دیروز نمی‌گویم از امروزی که در پیش است می‌گویم. امروز دیروز چقدر زود آمد.

 

 چهلم سرور و سالار شهیدان رسید و ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم. اربعین آمد و هنوز نمی‌دانیم ما حسینی هستیم یا هیئتی. حسین حسینی شدن می‌خواهد نه زنجیرزنی که فقط مراسمش را گرم کند.

 

بیاییم حالا که به‌روز آخر محرم رسیدیم این روز آخر را زنده نگه‌داریم تا همیشه محرم‌ بیاییم حسین را سرمشق زندگی خود کنیم تا از او درس آزادگی بیاموزیم. بیاموزیم که زندگی ارزش توبه شکستن و گناه را از سر گرفتن ندارد.

 

 زندگی سرتاسر محبت است البته محبتی که به عشق حسین و اهل‌بیت حسین آغشته باشد‌ . اربعین آمد و یادی کنیم از زوار حسین.

 

نمی‌دانم کدامین سال از محرم رفتن به کربلای حسین قسمت من و تو می‌شود اما فرقی نکند اگر هم نشد ما باید حسین و اسلامش را در دل‌زنده نگه‌داریم و هر بار یادش کردیم روبه‌قبله بایستیم مفاتیح را ورق بزنیم و برسیم به صفحه زیارت عاشورا و بگوییم: السلام علیک یا اباعبدالله‌. السلام علیک یابن الرسول الله...

 

دلم کربلا می‌خواهد حس می‌کنم کربلا از تمام دنیا جداست و یک تکه از بهشت است بر روی زمین. به‌راستی‌که کربلا شهر شاه عشق است شهری که دل آدم را سبک می‌کند و پرواز می‌دهد تا خدا.

 

بیاییم به حرمت حسین ویارانش خط بکشیم به روی بدی‌ها و تلخی‌ها بیاییم به حرمت همین اربعین اجازه ندهیم گناه یاد و عشق حسین را در دل‌هایمان پژمرده کند. بیاییم با اشتباهاتمان سفید نکنیم روی شیطانی که منتظر وسوسه کردنمان است.

 

 اگر هنوز در دلمان جایی برای حسین است بازکنیم پنجره قلبمان را به‌سوی او تا دلش خشنود شود که ما هنوز بنده خداییم و نه برده شیطان.

 

این لحظه‌ها که دارند می‌گذرند انگار دارند دلم را به روی یک تعطیلی عظیم می‌کشانند دلم برای محرم تنگ می‌شود اما به خود نمی‌گویم باید صبر کنم تا سال آینده باید محرم را همیشه در دلم زنده نگاه‌دارم تا روشنی چشم‌هایم برود به‌سوی مهربانی که از حسین سیراب می‌شود.

 

بلیط ها هرچقدر که گران باشند، دل‌ها عاشق‌تر می‌شوند، دل‌ها قفل‌شده‌اند به مرام حسین انگار گرانی هیچ بلیطی نتوانست نظر کسی را عوض کند.

 

 حسین آن‌قدر معشوق دارد که عاشقانش حتی اگر بلیط رفتن به کربلایش چندین برابر شود مهم نیست. نگران نباشیم که نرفتیم و جا ماندیم از زیارتش خدا با ماست دلدادگی‌مان نسبت به حسین را در دلمان انقدر زنده نگه می‌دارد که بدون این‌که پاهایمان حرکتی کند دلمان پر می‌زند تا بین‌الحرمین.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد