آخرین اخبار

23. اسفند 1397 - 11:14   |   کد مطلب: 32230
حکم انتصاب نماینده ولی فقیه استان همدان از سوی رهبر معظم انقلاب دارای نکات قابل تأملی بوده که امید داریم امام جمعه جوان همدان با تقوا، فضل و بصیرت خود انتظارات رهبری را جامعه عمل بپوشانند.

به گزارش آوای سیدجمال،  کمتر از 24 ساعت از صدور حکم نماینده ولی فقیه استان همدان نمی‌گذرد،‌حکمی که محتوای تحسین برانگیز آن آدمی را برای قلم زدن در این‌باره مجاب می‌کند.

حکم رهبر معظم انقلاب پر از نکات قابل توجه و تأمل بوده که باید به آن‌ها به صورت جدی و مفصل پرداخت، در این متن قصد داریم در سه بخش به موضوعات مطرح شده در حکم نماینده ولی فقیه به صورت اجمالی بپردازیم.
رهبر انقلاب پس از تشکر از فعالیت‌های آیت‌الله طه محمدی در بخش اول به خصوصیات همدان و شخصیت‌هایش پرداخته‌اند.

 همدان پیشرو حرکت انقلابی
در این بخش رهبر معظم انقلاب فرمونده‌اند : «همدان در شمار پیشروان حرکت انقلابی و مفتخر به تقدیم چهره‌های برجسته‌ی جهاد و شهادت و نیز شخصیت‌های عالیقدر علم و عرفان است.»
شناخت مقام معظم رهبری از شخصیت‌های همدان تحسین برانگیز است، همواره ایشان در سخنان و خطبه‌های خود به شهیدانی همچون سردار سرلشگر حاج حسین همدانی، شهید چیت‌سازیان، شهید خوش لفظ، مرحوم خانم دباغ، رزمندگان لشگر 32 انصارالحسین (ع) همدان ، جانباز سر افراز سردار سلگی اشاره داشته‌اند و از خصوصیات این افراد سخن به میان آورده‌اند.
همچنین امام خامنه‌ای‌  شناخت کاملی نسبت مشاهیر علما و عرفای همدان دارند که همواره نظرات خودشان را درباره بزرگانی چون میرسیدعلی همدانی، سید جمال‌الدین اسدآبادی، باباطاهر و بزرگانی همچون آیت‌الله ملاعلی معصومی معروف به آقای آخوند و دیگر بزرگانی همچون آیت‌الله نوری همدانی ابراز کرده‌اند.

ارتباط گیری و تلاش در حرکت دینی و انقلابی
رهبری در بخش دوم به چگونگی فعالیت و ارتباط‌گیری نماینده ولی فقیه جوان استان همدان پرداخته‌ و فرمودند: « انتظار می‌رود با همه‌ توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش کنید. با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی و فعالان عرصه‌های اجتماعی همکاری و از جوانان مؤمن و انقلابی پشتیبانی کنید، سلوک مردمی با همه‌ قشرها به ویژه جوانان و تکریم خانواده‌های شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید، محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید » در این قسمت رهبری به تقویت و یادآوری موارد فوق که از مهمترین موضوعاتی است که باید در استان همدان تقویت شوند اشاره کرده‌اند.
ایشان فرمودند که با تمام توان باید در خدمت حرکت دینی و انقلابی تلاش شود که الحمدالله این رویه کما فی السابق بی‌شک انجام خواهد شد و بی‌شک توان و تلاش بیشتری در این عرصه باید بگارگیری شود.
رهبر انقلاب به موضوع ارتباط‌گیری  با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی نیز اشاره داشته اند تا به این موضوع بیشتر پرداخته شود.
در این راستا انتظار می‌رود نماینده ولی فقیه جوان استان، آیت‌الله شعبانی ارتباط خود را با حوزه علمیه در سراسر استان همدان قوی کند و ارتباط‌گیری صرف در مرکز استان نباشد و پیش‌بینی و فراهم‌سازی حضور علمای بزرگ استان را برای شرکت در برنامه‌های استانی در برنامه‌های خود داشته باشد همچنین از طرفی به دنبال ارتباط بیشتر با فضای علمی کلاسیک بوده و ارتباط حوزه و دانشگاه را بیش از پیش قوی کند.
در مرحله بعدی رهبر انقلاب از نمایند ولی فقیه خواسته‌اند تا با همکاری فعالان عرصه‌ های اجتماعی ارتباط با کف جامعه را تقویت ببخشند که بی شک امروز کلید حل مشکلات در دستان مردم است و باید با کمک مردم به صورت آتش به اختیار مشکلات را یکی پس از دیگری کنار بزنیم.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مهم‌ترین موضوع کشور نیز اشاره کرده‌اند و از آیت‌الله شعبانی خواسته‌اند تا از جوانان مومن انقلابی پشتیبانی کنند، بی‌شک امروز و در ورود به گام دوم انقلاب، جوانان و جوانگرایی کلید حل مشکلات است و باید کارها به آن‌ها سپرده شود که رهبری هم این موضوع را مطالبه کرده‌اند و ما از از آیت الله شعبانی انتظار داریم تا با حمایت از جوانگرایی تحولی در فضای استان ایجاد کنند.

رهبر انقلاب در ادامه از ایشان خواسته‌اند تا با سلوک مردمی با همه اقشار به ویژه جوانان ارتباط بگیرند، در اینجا لازم است اشاره کنیم که رهبر معظم انقلاب در حکم چند خطی و کوتاه خود به این نکات ظریف و مهم اشاره کرده‌اند و دو بار نام جوانان را آورده‌اند که انتظار می‌رود آیت الله شعبانی ارتباط خود را با اقشار مردم افزایش داده و در جایگاه نماینده ولی فقیه استان همدان، ارتباط بیشتری با اقشار مردم داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب از آیت الله شعبانی انتظار غنابخشی در خطبه‌های نماز جمعه را دارد که این موضوع لازمه ارتباط بیشتر با نخبگان انقلابی همدان بوده تا بتوان از تریبون نماز جمعه، وزن بصیرت و اطلاعات مردم را بیشتر و افراد بیشتری خصوصا جوانان را به مصلی نماز جمعه جذب کرد.

عنایات الهی و تلاش های شخصی

رهبر معظم انقلاب در بخش آخر حکم خود از خصوصیات آيت الله شعبانی سخن به میان آورده‌اند که:« از فضل و تقوا و بصیرت که بحمدالله از آن برخوردارید محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید.»
در این بخش رهبر انقلاب از آیت الله خواسته‌اند تا با تقوای، فضل و بصیرت خود سطح عمومی جامعه را بالا ببرند که ان‌شاء‌الله آیت الله شعبانی بتوانند انتظارات رهبری را جامعه عمل بپوشانند.

متن کامل حکم  مقام معظم رهبری:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حبیب‌الله شعبانی موثقی دامت‌افاضاته
اکنون با پایان یافتن مسئولیت جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ غیاث‌الدین طه‌محمدی دامت‌توفیقاته و با تشکر فراوان از فعالیت‌های علمی و اجتماعی ایشان در دوران آن مسئولیت خطیر، جنابعالی را به امامت جمعه‌ همدان و نمایندگی خود در آن استان منصوب می‌کنم.
همدان در شمار پیشروان حرکت انقلابی و مفتخر به تقدیم چهره‌های برجسته‌ی جهاد و شهادت و نیز شخصیتهای عالیقدر علم و عرفان است. انتظار می‌رود با همه‌ توان در خدمت حرکت دینی و انقلابی آن خطه تلاش کنید. با علمای دینی و فرزانگان دانشگاهی و فعالان عرصه‌های اجتماعی همکاری و از جوانان مؤمن و انقلابی پشتیبانی کنید.
سلوک مردمی با همه‌ قشرها به ویژه جوانان و تکریم خانواده‌های شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید و از فضل و تقوا و بصیرت که بحمدالله از آن برخوردارید محتوای خطبه‌های جمعه را غنا ببخشید.
توفیق جنابعالی را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
والسلام علیکم و رحمة الله
سیّد علی خامنه‌ای
22 اسفند 1397

-------------------

علی فردوسی‌پور

-------------------

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal