آخرین اخبار

4. آذر 1395 - 11:04   |   کد مطلب: 33370
نویسنده اسدآبادی کتاب‌های دفاع مقدس می‌گوید: نحوهٔ تشکیل بسیج در هر شهر و‌ کوی و‌ برزنی نیازمند تدوین تاریخ شفاهی است که شکل گیری این بسیج در شهر اسدآباد بسیار متفاوت‌تر از سایر شهرهاست.

به گزارش آوای سیدجمال؛ علی رستمی، نویسنده اسدآبادی کتاب‌های دفاع در یادداشتی به مناسبت هفته بسیج نوشت: مقدس بعد اشغال سفارت آمریکا در تهران که از سوی امام خمینی «انقلاب دوم» نام گرفت، تهدیدات استکبار جهانی به سرکردگی ایالات‌متحده آمریکا علیه انقلاب فزونی گرفت و علاوه بر تحرکات ضدانقلاب داخلی در غرب کشور، تعرض به مرزها و شکستن ثغور آن در سرحدات توسط رژیم بعثی عراق آغاز شد.

 

نهاد تازه تشکیل سپاه و ارتش ضعیف وقت، توان پاسخ به این تعرضات را نداشت و همیاری مردمی تنها راه‌حل این معضل بود.

 

در پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ امام خمینی سلام‌الله‌علیه آهنگ تشکیل نهاد بسیج مستضعفین را سر داد و همه انقلابیون رها شده از ظلم رژیم منحط شاهنشاهی را به خیمه‌گاه بسیج فراخواند.

 

با این مقدمه قصد نگارنده از نگارش این یادداشت بیان و یادآوری این است‌ که نحوهٔ تشکیل بسیج در هر شهر و‌ کوی و‌ برزنی نیازمند تدوین تاریخ شفاهی است.

 

تاریخ شفاهی که لازم است در آن به‌طور دقیق زمان، مکان، بنیان‌گذاران، افراد مؤثر و.... در این اتفاق مهم ثبت شده و به بهانه‌ای حذف و یا فراموش نشود.

 

حاصل حضور در این نهاد و تحقیقات سالیان سال نگارنده مبّین آن است که بسیج در اسدآباد ما بسیار متفاوت‌تر از سایر شهرهاست و هرچند مصاحبه‌های فراوانی در گنجینه‌ام به امانت دارم لکن اطمینان دارم ذکر این برهه از تاریخ شهر اسدآباد نیازمند به تحقیقات گسترده‌تری است.

 

در ۳۵ سالگی عمر پربرکت بسیج، با یاد نام شهیدان بسیج شهرمان تبریکات صمیمانه‌ام را پذیرا باشید.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal