آخرین اخبار

21. دى 1395 - 9:27   |   کد مطلب: 34045
گاهی نمی‌دانیم از کدام مقصد، چه زمانی و چه فصلی گرفتار شیطانی می‌شویم؛ زمانی که فصلش نه رنگ پاییز را دارد نه هوای زمستان، نه دل‌چسبی تابستان و نه دلپذیری بهار، کاش با قلاب هیچ گناهی از عمق مهربانی ‌خدا دور نیفتیم و صید صیاد غفلت نشویم؛

به گزارش آوای سیدجمال؛ خداجان؛ تو نظاره‌گری و آرامش، آسایش، راحتی، امنیت، ایمان و اعتقاد همه این‌ها انگشت‌شماری از زیبایی ها و نعمتهای است که تو بر ما ارزانی داشتی؛

آدمی باید دیوانه باشد که بخواهد این زیباییها را با تنش، اضطراب، غفلت و حماقت عوض کند. راستی چطور می شود که این عوض شدن ها اتفاق می افتد؟

 

شاید وقتی که تبر شیطانی برمی‌داریم و سر راه خودمان چاله گناه می‌کنیم، بااین‌حال خدا جانم توبه جای اینکه مچمان را بگیرد دستمان را می گیرد و او با تمام عظمتش بنده‌های کوچکش را فراموش نمی‌کند و ما باز با همه کوچکی خدای بزرگ را فراموش می‌کنیم.

 

سال‌هاست که ما را به پیشگاه خودت می‌خوانی و هر بار با گناهی دست تو را پس می‌زنیم اما چقدر زیباست که چیزی به نام توبه را هم آفریدی این یعنی تو با تمام عظمتت به فکر انسان‌های گناهکارهم هستی که اگر به بن‌بست حماقت رسیدیم بر سر سجاده بخشش بنشینیم و سر بر مهر پشیمانی بگذاریم.

 

خدا جان چقدر خوب است که تو با این همه جلالت نه دفتردار داری و نه تلفن همراهی که جواب ندهی و چه خوب تر که مجبور نیستیم در وقت اداری به دیدارت بشتابیم؛

 

 تو همیشه در دسترسی برای صحبت با تو نیازی نیست از کسی وقت بگیریم منتظر بمانیم نوبتمان شود، نگران اتمام وقت باشیم، نتوانیم همه حرف‌هایمان را بزنیم احتیاجی نیست؛ برای دیدن تو لباس رسمی تن کنیم و مواظب حرف زدن و تپق‌هایمان باشیم .

 

کاش ما ادمها دیگر با قلاب هیچ گناهی از عمق مهربانی‌هایت دور نیفتیم و صید صیاد غفلت نشویم؛

 

گاهی نمی‌دانیم از کدام مقصد چه زمانی چه فصلی گرفتار زمان شیطانی می‌شویم چه زمان زشتی زمانی که فصلش نه رنگ پاییز را دارد نه هوای زمستان نه دل‌چسبی تابستان و نه دلپذیری بهار.

 

فصل شیطان فقط یکرنگ دارد خیال و تو هم فصلی که آدم را به خواب تلخ خرگوشی می‌برد و ادمی نمی‌تواند زیبایی هیچ فصلی را احساس کند.

 

و حالا خداجان آموختیم «خودمان را که به تو بسپاریم گرفتار هیچ طوفانی نمی‌شویم چراکه کشتی نوح را یک غیرحرفه‌ای ساخت و کشتی تایتانیک را هزاران حرفه‌ای؛

 

«خدایا» وقتش رسیده هرجاکه دلمان را می بریم عقلمان را هم ببریم؛

 

خدایا نمی گویم دستم را بگیر چراکه سال‌هاست گرفته‌ای خدایا از تو می خواهم دستم را رها نکنی.

 

یادداشتی از فاطمه بگزاده

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal